GPU Tweak ile OC Yapmak Zararlı Mıdır ?

Yani, zaten en fazla 3-5, hadi 5-10 FPS artardı. Ama öyle hemen yanar diye de çekinmeyin.
Şahsen geçmişte de bir çok kartın dibini buldum diyebilirim, hiç biri de yanmadı ya da arızaya düşmedi. (Reset hariç tabi)

Yani, zaten en fazla 3-5, hadi 5-10 FPS artardı. Ama öyle hemen yanar diye de çekinmeyin.
Şahsen geçmişte de bir çok kartın dibini buldum diyebilirim, hiç biri de yanmadı ya da arızaya düşmedi. (Reset hariç tabi)
Yinede ellemeyeyim zaten GPU hızını artırmak ile çok birşey değişeceğini sanmam.

Evet, bazı kartlarda pek bir şey değişmez ancak bu tüm kartlar-donanımlar için geçerli değil. Mesela, Titanla yaklaşık %25 fark gördüğümü söyleyebilirim. %25 iyi bi fark. (Bu farkı ortalama olarak baz alıyorum, oyunlara ve özellikle benchmark programlarına göre değişmekte çünkü. Mesela bazı oyunlarda pek fark etmiyor.)

Bunları siz illede biraz daha OC yapın diye yazmıyorum tabi.:) Maksat OC muhabbeti :D

Arkadaşlar siz OC'den değil, OC sizden korksun :) Yeni nesil ekran kartlarınız varsa voltajlı hız aşırtma da uygulayabilirsiniz. Stabil kalabiliyorsanız ne ala, sıcaklıklar uçmuyorsa ne ala. Gerekirse etiketleyin voltajlı OC konusunda da yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı