GPU ve CPU kaç derece olmalı?

Hayır değil, 95 dereceye ulaşana kadar işlemci kendi hızını arttırıyor sonrasında 95 derecede çalışmaya devam ediyor, AMD 800 defa açıkladı bunu kendi websitelerinden de okuyabilirsin.
Ben 95 derecede maksimum frekansa çıkan cihaz daha görmedim iyi oyunlar. :)

Ben 95 derecede maksimum frekansa çıkan cihaz daha görmedim iyi oyunlar. :)
Daha önce görmemiş okumamış olmam var olmadığı anlamına gelmiyor bari insanları yanlış yönlendirme. AMD 7000x serisi cpular 95 derecede çalışmak üzere tasarlandı. AMD’nin resmi açıklaması aşağıda mevcut:

Daha önce görmemiş okumamış olmam var olmadığı anlamına gelmiyor bari insanları yanlış yönlendirme. AMD 7000x serisi cpular 95 derecede çalışmak üzere tasarlandı. AMD’nin resmi açıklaması aşağıda mevcut:

95 derecede çalışmak için tasarlandı nedir ya? Kalite analizleri 95 derecede çalıştırılarak yapıldı diyor, git 95 derecede çalıştır demiyor. Macun da çok dayanmaz o sıcaklığa.

GPU 80 derecenin üstü sıkıntılı bence. CPU ise 85 derece üstü sıkıntılı. Eğer bu sıcaklıkların üstüne çıkılıyorsa bir termal macun değişimi ya da termal macun değişimi yapıldıysa yeni bir soğutucu almanın vakti gelmiş demektir. Hem termal macun değişimi yapılmış hem de soğutucu yenilenmişse hava sirkülasyonunda veya montaj kısmında bir sıkıntı vardır. Benim fikrimce böyle.

95 derecede çalışmak için tasarlandı nedir ya? Kalite analizleri 95 derecede çalıştırılarak yapıldı diyor, git 95 derecede çalıştır demiyor. Macun da çok dayanmaz o sıcaklığa.
Okuma yazman yok sanırım:

95 is the target for best performance

Put simply, because Ryzen 7000 is intelligent, it targets the maximum power and temperature limits and goes there as fast as it can because it knows that’s where it will get the best performance. The two main limits are socket power (PPT, which varies between 88W and 230W depending on the processor), and temperature (TjMax, which is a safe 95 degrees for all Ryzen 7000 processors).

Daha önce görmemiş okumamış olmam var olmadığı anlamına gelmiyor bari insanları yanlış yönlendirme. AMD 7000X serisi CPU'lar 95 derecede çalışmak üzere tasarlandı. AMD'nin resmi açıklaması aşağıda mevcut:

7600X kullanıyorum işlemci 55-65 derece arası 5.45 GHz de çalışıyor ama ısındıkça frekansını düşürüyor. 95 dereceye geldiği zaman 4.8-4.9 GHz arası çalışıyor.

Okuma yazman yok sanırım:

95 is the target for best performance

Put simply, because Ryzen 7000 is intelligent, it targets the maximum power and temperature limits and goes there as fast as it can because it knows that’s where it will get the best performance. The two main limits are socket power (PPT, which varies between 88W and 230W depending on the processor), and temperature (TjMax, which is a safe 95 degrees for all Ryzen 7000 processors).
95 dereceye kadar maksimum frekansta çalışacak diye bir kısım göremedim, ingilizcem yetmedi sanırım ama okuma yazmam da yok ki. Ukalalara bırakalım yorumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı