GPU ve oyundan atma sorunu

Ali İpek

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben Ali uzun zamandır bu bilgisayarla savaş veriyorum önceden bilgisayarımda GT 730 vardı PSU herhalde 250 300 Watt arası bir şeydi oyunlarda bir sıkıntım yoktu. Yani ekran kartı bana verebileceği performansı veriyordu. Ama araştırdım işlemcinin biraz daha yüksek ekran kartını destekleyebildiğini gördüm. Ve bende R9 380 2 GB versiyonunu 2. el satın aldım. Ve Xigmatek 500W 80+ Bronze güç kaynağını sıfır olarak aldım. Ve oynamaya başladım CS:GO'da herhangi bir sıkıntım yoktu. Oyunlarda atma sorunu Tom Clancy's R6 oyununda oluyordu. Oyunun ortasında bir anda atıyordu. Sebebi bilinmiyordu. Çok ama çok araştırdım bulamadım. Değerlere baktım. Herhangi bir şey olmuyordu. FPS iyiydi. Hiç drop olmuyordu. Daha sonra hwinfo64 diye bir program indirdim. PSU değerlerine bakıyordum. Tabi aradan çok zaman geçti. Tüm oyunlarda olmaya başladı. Atmanın çökmenin zamanı oyunun ağırlığına göre olduğunu anlamıştım. CS:GO'da 3 4 saat sonra atıyordu. FiveM'de 30 1 saat arasıyla atıyordu. PSU değerlerinde +12V kısmı 4.032 v gösteriyordu. Bende bilmediğim için sorun bu mu acaba dedim ve kimse cevaplamamıştı. Ve ekran kartımı başka bir PC'de deneme şansım yoktu.
İlk sorum bu. Diğer bir sorum ekran kartının VRAM'inde sorun olabilir mi veya chipsetinde?
Çünkü mesela FiveM'de veya GTA 5'de dokular parçacıklar efektler yüklenirken takılma yaşıyorum. Arabamı çarptığım zaman çıkan kıvılcım efekti kastırıyor. Şimdi size sorum ben ne yapsam bunlardan kurtulurum? Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için. Ekran kartının içi açılmamıştı. Attığım küçük resimde yük altında değil, yük altındayken de aynı şekil gösteriyor.

1588828834368.png

Ekran kartı: R9 380 2 GB.
İşlemci: i5 4590 3.2 GHz.
RAM: 8 GB 1600 MHz 4+4.
PSU: Xigmatek 500W 80+ Bronze.
HDD: 1 TB.
Anakart: ECS H81H3-M7.
Windows 10 Home.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı