GPU-Z doğru verileri veriyor mu?

Mehmet2985

Centipat
Ekran kartımın sıcaklığına bakmak için başlıkta yazdığım uygulamayı kullanıyorum. Bu uygulama sıcaklık değerini fan dönme hızını benzeri verileri doğru gösteriyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980m var bende. Sendeki ekran kartı daha yeni nesil, daha az ısınması gerekir. 80 derece görmüyor benim GPU. Biraz fazla gibi. Odanın sıcaklığı da çok yüksek kardeşim. Ayrıca GPU-Z iyidir evet.

Normal. Ama fan sesinden rahatsız olmayacaksan, fan devirini MSI Afterburner ile arttırabilirsin. Ne kadar serin, o kadar iyi.

Ekran kartım msı gaming rtx 2060. Sadece gta 5 de bu kadar ısındığını gördüm. 82 derecede fanlar %80 devrinde çalışıyordu. Asıl merak ettiğim, karta bu sıcaklıklarda bir şey olur mu? Çünkü odamda klima yok ve güneş öğle saatlerinde direkt olarak odama geliyor. Ekran kartını soğutmak için elimden gelen pek bir şey yok

100 dereceye kadar bir şey olmaz merak etme. Ama ne kadar serin çalışırsa, ömrü o kadar uzun olur. Bir vantilator alabilirsin odana. 30 derece çok fazla, kendin için endişelenmelisin. Ben karton yapıştırdım ışığın odamı ısıtmaması ve aydınlatmaması için, perdeler de hep kapalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı