GPU'da farkli oyunlarda degisken isi grafiği

Cavid997

Hectopat
Merhaba. Evet konu başliği biraz garip farkindayim :) kafami karistiran bir olay var o konuda yardim almak istiyorum sizden. Öncelikle ben MSI Gaming Z 2060 kullanicisiyim. Bilgisayari yeni toplattirdiğimda kasa sirkulasyonuna bağli aşiri isinma var di(orn. BF5'de 85dereceye cikiyordu.) tabii olmamasi gerektigini dusunup servisle tartistim. Ve kasada olan zayif dandik egzoz fanini değistirdim. Ayrica ust kisimada ayni fandan 2 tane yerlestirdim. Ses var biraz. Aman sicak olmasinda ses cok problem değil :) neyse iste sonra sicakliklar normale dondu. Bosta 60 derece calisan GPU islem sonrasi boşta 37-38 derece calişiyordu. Yuk altinda da. Maks 70-75 derece. Sorunumda burada basliyor iste. FurMark'tan 100'de 100 stress test yapinca 73 dereceyi geçmiyor. Ama World of Tanks oyununu Ultra ayarlarda v-Sync kapali oynayinca, 75'i gördüm ve tepem hemen atti. Neyse sonra v Sync'i actim 144'e sabitledim ekran karti kullanim orani 100/80-90 olunca sicaklik 70'te kaldi. Sorum şu nasil oluyorda 100% stress testinde (15dak) 72-73 kalirken oyunda 97% kullanimda 75'i gordu? Bu normal mi?
Evet bu konuda biraz takintili bir kimseyim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı