Grafiği yüksek oyunlarda ekran kartı ısınıyor

Game Booster GB-G5170b 600W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 e-ATX mid Tower kasa.

3 adet önde 1 adet arkada fan var. Önü kapalı, açma şansım olsa açmayı düşünüyorum aslında.

Benim ekran kartım 2 fanlı Gtx 1080 ve 4 yıldır kullanıyorum oyun içi sıcaklığı 82-83 derecelerde geziyor yani sözüm ona çok dert etmeyiniz.
Çok teşekkür ederim. ✌🏼

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-02-17-21-07-52-456-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-02-17-21-07-52-456-edit_com.android.chrome.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 20
Game booster GB-G5170b 600W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 e-ATX mid Tower kasa.

3 adet önde 1 adet arkada fan var. Önü kapalı, açma şansım olsa açmayı düşünüyorum aslında.

Çok teşekkür ederim. ✌🏼

Yanları mesh aslında, korkulacak bir derece değil.

Akşam oyuna girip söylediğinizi yapacağım sıcaklık derecesini bilgi geçeceğim. 👍🏼

Görsel ekledim. Battlefield 5 de durum bu şekilde. 77°c yi geçmiyor. Eğer bu sağlıklı değilse MSI Afterburner'ı da deneyebilirim.

Saygılarımla.

Görsel ekledim. Battlefield 5 de durum bu şekilde. 77°c yi geçmiyor. Eğer bu sağlıklı değilse MSI Afterburner'ı da deneyebilirim.

Saygılarımla.

Otomatik ince ayarı etkinleştirerek hedeflediğin sıcaklığı manuel olarak belirleyebilirsin ben 65 dereceyi geçmesine müsaade etmem genelde, güç kullanımını da doğru orantıda azaltman gerekir, hiçbir performans kaybı yaşamadan sıcaklığı azaltmış oluyorum.

Otomatik ince ayarı etkinleştirerek hedeflediğin sıcaklığı manuel olarak belirleyebilirsin ben 65 dereceyi geçmesine müsaade etmem genelde, güç kullanımını da doğru orantıda azaltman gerekir, hiçbir performans kaybı yaşamadan sıcaklığı azaltmış oluyorum.
Biraz detay verebilir misin? Güç kullanımını azaltmak konusunda.

Biraz detay verebilir misin? Güç kullanımını azaltmak konusunda.

Dostum paylaştığın fotoğrafta yani Alt+Z ile girdiğin o kısımda otomatik ince ayar diye bir seçenek var onu aktif ediyorsun bir süre bekletiyor seni ekran kartının gücünü tespit etmek için (değişik sesler gelebilir test esnasında endişe etme fanın sesi) , daha sonra aktif olunca 3 tane ayarı meydana çıkıyor biri voltaj değeri, ki ben buna dokunmadım, diğerleri güç kullanımı ve hedef sıcaklık, FPS'i çok etkilemeyecek şekilde güç kullanımını düşürüp hedef sıcaklığı da belirlediğin değere çekebilirsin. Bu olayın bir benzerini MSI Afterburner ile yapıyordum, şimdi kartın kendi programıyla yapıyorum ikisi de uygundur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı