GPU'nun sürekli 68 derece olması laptopa zarar verir mi?

bernardosilva

Decapat
Daha fazla  
Laptop'umla mining yapmayı denedim, sıcaklık 68'in üzerine çıkmıyor. Ekran kartım 3060 100W. Yapmam gereken MSI Afterburner ayarı var mı? Yoksa bu işi baştan mı bırakayım?

Laptopta mining çok önerilmiyor. Boş yere yorma bence. Ama bilgisayarı kullanmıyorsan eğer kenarda boş boş duracağına deneyebilirsin. Getiri olarak seni memnun ediyorsa devam edersin. Ama gündelik işlerinde felan sürekli kullanıyorsan bilgisayarı boş yere yorma derim.

Laptopta mining çok önerilmiyor. Boş yere yorma bence. Ama bilgisayarı kullanmıyorsan eğer kenarda boş boş duracağına deneyebilirsin. Getiri olarak seni memnun ediyorsa devam edersin. Ama gündelik işlerinde felan sürekli kullanıyorsan bilgisayarı boş yere yorma derim.
Zarar verebilecek sıcaklıklara çıkmadığı (68 derece çok değil) ve OC yapmadığınız sürece mining yapmanızda bir sakınca yok.
Bir laptop için GPU'nun 68 derece olması oldukça iyi. Genelde 75-85 arasında olurlar yük altında.
Online ders harici pek bakmıyorum oyun oynarsam da durdururum diye düşünmüştüm. 68 derece sorun olmaz diyorsanız bu gece başlatacağım.

Online ders harici pek bakmıyorum oyun oynarsam da durdururum diye düşünmüştüm. 68 derece sorun olmaz diyorsanız bu gece başlatacağım.
68 derece olması sorun çıkarmaz. Bir kaç RTX 3060'lı laptopların incelemelerine baktım şimdi. Yük altında ısı değerleri 80-85 derece arasıydı. Sizinki 68 derecedeyse bayağı iyi. Siz kazım yaparken arada ısı değerlerini kontrol edin, GPU sıcaklığı 90 derecelere çıkarsa veya daha da yükselirse bence hiç zorlamayın. Bu arada sistem sürekli yük altında olacak ve maksimum güç tüketecek. İlerde bataryanın sağlığıyla ilgili sorun yaşayabilirsin.

Geri
Yukarı