graber.exe virüs mü?

Yer
Ankara
Daha fazla  
1630396007324.png

Ekran kartımı sömüren graber.exe virüs müdür? Bugün ilk defa görüyorum görev yöneticisinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ile tarattım virüsü sildim ama hala aynı

Merhabalar benim de gözüme çarptı görev yöneticisinde çalışan bir uygulama. (virüs) dosya konumunu açtığımızda C:\Users\ozcan\AppData\Roaming kısmına atıyor. Virüsü silmek çok basit ilk önce klasörün sağında bulununan seçenekler kısmına gidiniz Görünüm kısmında Korunan İşletim sistemi öğelerini gizleyi Tik işaretini kaldırın.(işlemin sonunda eski haline getirmeyi unutmayın sıkıntı olur) Ardından aynı klasör yolunda en altta bim.bat ve grabber.exe adlı iki dosya görürsünüz ikisini de tabiri caizse Allah'ına kavuşturun Hata alırsanız Görev yöneticisnden Grabber.exe yi sonlandırıp tekrar deneyin sorun çözülür. Sağlıklı, Virüssüz Günler Dilerim. Sıkıntı olursa ücretsiz bir şekilde yardımcı olurum DC: Stingyboss#7677Eki Görüntüle 837479Eki Görüntüle 837484
Virüsü biraz daha inceledim ve Steam bilgilerinizi çeken bir mekanizmaya sahip Hemen Steam şifrenizi değişin! Ardından Roamindeki Goldberg SteamEmu Saves Klasörü siliniz
Eki Görüntüle 837494

Şu konuya bakar mısınız? Yukarıda attığımı deneyin.

Bakıyorum hocam.
Steam bilgilerinizi çalıyormuş sonra hemen Steam şifrenizi değiştirin Ardından Roamindeki Goldberg SteamEmu Saves Klasörü sil.
Bakıyorum hocam.
Merhabalar, benim de gözüme çarptı görev yöneticisinde çalışan bir uygulama. (virüs) Dosya konumunu açtığımızda C:\Users\ozcan\AppData\Roaming kısmına atıyor. Virüsü silmek çok basit.

İlk önce klasörün sağında bulununan seçenekler kısmına gidiniz. Görünüm kısmında Korunan İşletim sistemi öğelerini gizleyin tik işaretini kaldırın. (işlemin sonunda eski haline getirmeyi unutmayın, sıkıntı olur) Ardından aynı klasör yolunda en altta bim.bat ve grabber.exe adlı iki dosya görürsünüz, ikisini de tabiri caizse Allah'ına kavuşturun

Hata alırsanız görev yöneticisinden Grabber.exe'yi sonlandırıp tekrar deneyin. Sorun çözülür. Sağlıklı, virüssüz günler dilerim.

Eki Görüntüle 837479

Eki Görüntüle 837484

Virüsü biraz daha inceledim ve Steam bilgilerinizi çeken bir mekanizmaya sahip. Hemen Steam şifrenizi değişin! Ardından Roamindeki Goldberg SteamEmu Saves Klasörü siliniz

Eki Görüntüle 837494
Şu konuyada bakın hocam işe yarayabilir.

@Ömer Faruk Çift Hocam bu virüs steam bilgilerinizi ele geçirmeye çalışıyor.Bu virüsten kurtulduktan sonra steam şifrenizi değiştirin. Bu arada attığım rehbere bakın. Malwarebytes veya Kaspersky ile kaldırılacak bir virüs değil.
Steam bilgilerinizi çalıyormuş sonra hemen Steam şifrenizi değiştirin Ardından Roamindeki Goldberg SteamEmu Saves Klasörü sil.

Şu konuyada bakın hocam işe yarayabilir.
Sağ olun. Çözülmüş gibi duruyor.

Geri
Yukarı