Grafik programları için uygun fiyatlı 27" monitör önerisi

timeishammy

Hectopat
Daha fazla  
Adobe Illustrator ile flat desing çizim ve Photoshop'da ise kapak tasarımı, editler vs için kullanacağım. 27" olmasını istiyorum. Maksimum bütçem 1300 TL. Srbg yüzdesi kaç olanı seçmeliyim? Ne önerirsiniz? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
27" değil fakat Philips 245C7QJSB öneririm. Renk gamutları hakkında pek bir bilgim yok fakat Adobe programları için Adobe RGB daha iyi olur diye düşünüyorum. 1080p monitörlerde %100 Adobe RGB desteğine sahip monitör görmedim. 1200p ve üstünde görmüştüm fakat onların da fiyatları çok yüksek. Önerdiğim monitörde %101 NTSC, %127 sRGB değerleri var. NTSC ile Adobe RGB de birbirlerine yakınlar.

what-is-color-gamut-3.jpg

27" değil fakat Philips 245C7QJSB öneririm. Renk gamutları hakkında pek bir bilgim yok fakat Adobe programları için Adobe RGB daha iyi olur diye düşünüyorum. 1080p monitörlerde %100 Adobe RGB desteğine sahip monitör görmedim. 1200p ve üstünde görmüştüm fakat onların da fiyatları çok yüksek. Önerdiğim monitörde %101 NTSC, %127 sRGB değerleri var. NTSC ile Adobe RGB de birbirlerine yakınlar.

Eki Görüntüle 436307

Zahmet edip yazdığın için çok teşekkür ederim. Philips 276E9QSB/01 27" buldum 949 tl ye.
Philips 276E9QSB/01 Monitör Srbg kapsamı = 124%

O da olur fakat o monitör oyun amaçlı üretilmiş. Benim önerdiğim monitörün yorumlarında tasarım için kullananlar çok memnun olduklarını yazmışlardı. Yine de siz bilirsiniz. 27" şart diyorsanız sizin dediğiniz monitör de gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı