Grafik tasarım için 15 bin TL laptop önerisi

Bütçe
15000
Fiyatı geçenlerde 17 bin lira civarındaydı. Kaçırmasın bence.

Hangi laptop alacagi konusunda yardim edemem, ama dikkat etmeniz gereken birkac sey soyleyecegim.

Grafik Tasarim'da render suresini hizlandirmak icin cok cekirdekli AMD islemci oneririm. Ram'in en az 16 olmasina dikkat edin, Adobe programlarinin guncel surumleri icin 16GB idealdir. Sisteminiz de harici bir ekran kartinin olmasi onemlidir, Blender, Premiere Pro ve After Effects gibi programlarda bazi efektleri uygulamak icin harici ekran karti gereklidir.

Fiyatı geçenlerde 17 bin lira civarındaydı. Kaçırmasın bence.
Bir 8GB ile gayet iyi olur özellikler fena değil fiyat için.

Merhaba, öncelikle giriş seviyesinde Adobe programlarına hakim olmak ve öğrenmek istiyorsanız 16 GB RAM ve Ryzen 5, i5 güncel nesiller ile gayet akıcı bir şekilde tasarımlarınızı yapabilirsiniz fakat Motion graphic alanında da bir şeyler yapmak istiyorsanız (bknz. After Effects) özellik bakımından bir tık daha iyi bir sistem bakınmanızı öneririm.

Benim tavsiyem ileriye dönük olarak bu işi yapacak iseniz minimum 32 GB RAM ve özellikle Ryzen 7 tavsiye ederim manipülasyon ve Motion graphic alanlarında veya yüksek sayfalı katalog gibi projelerinizde sizlere destek olacaktır.

Laptoplardaki ekran kartı olayını zaten anlatmama gerek yok 3060'ın masaüstü performansı bambaşka iken laptop da bambaşka ama yine de tavsiye verecek olursam ekran kartının modelinden sonra çalıştığı Max. W'a bakmanızı şiddetle tavsiye ederim iki 3060'lı laptoplardan birisi Max. 200W da çalışıyor iken diğeri Max. 180W'da çalışabiliyor. Yüksek bant genişliği ve çalışma arabirimi kapasitesine de dikkat ederseniz projelerinizde çok rahat edersiniz.

Not: Adobe programlarını lisanslı şekilde kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum korsan uygulama ile lisanslı arasındaki fark uçurum şeklinde.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı