Grafik tasarıma mı yönelmeliyim?

Daha fazla  
Öncelikle merhaba ben 15 yaşındayım yaklaşık 8 yaşında başladım bu kodlama işlerine 10 yaşındayken kendi halimde takıldırdım. Aradan iki sene geçti sitelere DDoS atmaya başladım. Milletin hakkını yemeye hesaplarını çalmaya aradan 1 sene sonra 13 yaşımda iken JavaScript C++, C# gibi yazılımlara kafa yormaya başladım sonra bu işleri ilerlettikten sonra Discord bot yapıyordum satıyordum oradan 7 8K kazandım 3 ay boyunca ek olarak yapıyordum oyun yaptım JavaScript ile sattım 4K ya 2 sene boyunca bu işlerle uğraştım hep bilgisayarla uğraşan milleti dolandıran kötü bir çocuktum. Aradan 1 buçuk sene geçti bir adamın hesabını hackledim Gmail'den vermiş savcılığa İstanbul kucukcekmeye gittim babam eve geldi sınırlıydı adeta cildirmisti emniyetten aramışlar işte numara babama kayıtlı olduğu için tabii ki ilk babam suçlandı aradan 1 ay geçti küçükçekmece'ye ifade vermeye faik mümeyyiz raporu almak için gittim 15 yaş altı çocuklarda alınıyormuş 1ay geçti adam babamla iletişime geçti adam şirket sahibi oğlunuz hesabımı hacklemisti ben şikayeti geri çekmek istiyorum, avukatlar uzatalım diyorlar ama ben uzatma onlara para kazandırma taraftarı değilim oglunuza sorun benim hakkımda bilgiler var mi? Sirketim hakkında vb adam geri çekti şikâyetini sonra internetten data sorguları kendi panelimi kendi sitemi kurmaya başladım. Farklı işler yapıyordum taki bu zamana kadar hayatımı düzeltmeye karar verdim fakat aklımdaki soru grafik tasarım üzerine mi yogunlasmaliydim? Yoksa yazılıma mi? sistemle bilgisayar bileşenleri ile de aram bayağı iyidir cevaplarınız önemli 15 yaşındayım lise 3 öğrencisiyim. MESEM'e çıraklık okuluna geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer konu troll değilse bence yazılımdan devam et ve anti hacker olmaya bak. Çünkü büyük firmaların sistemlerini savunması için böyle insanlara çok ihtiyacı var. Yani daha önce yaptığın kötü işleri tam tersine çevirip iyi bir hale getirebilirsin. Kötü niyetli saldırganların ataklarını sen savunup onlara geçit vermezsen bir nebze de olsa geçmişte yaptığın kötülüklerin verdiği vicdan azabını hafifletebilirsin. Benim görüşüm bu yönde.

Eğer konu troll değilse bence yazılımdan devam et ve anti hacker olmaya bak. Çünkü büyük firmaların sistemlerini savunması için böyle insanlara çok ihtiyacı var. Yani daha önce yaptığın kötü işleri tam tersine çevirip iyi bir hale getirebilirsin. Kötü niyetli saldırganların ataklarını sen savunup onlara geçit vermezsen bir nebze de olsa geçmişte yaptığın kötülüklerin verdiği vicdan azabını hafifletebilirsin. Benim görüşüm bu yönde.

Troll değil sağ olun tasarıma yöneldim bıraktım okulu

Geri
Yukarı