Yazılımda hangi alana yönelmeliyim?

stmert

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yurt dışında okuyorum. Sene başında bilişim bölümünü seçtim fakat zor ve bana göre olmadığını gördüm. Önümde iki seçenek var. Ya mobil uygulama ya da web ve internet alanına yöneleceğim ama kararsız kaldım. İş imkanları ve zorluk açısından tavsiyesi olan var mıdır acaba?
Teşekkürler.

Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yurt dışında okuyorum. Sene başında bilişim bölümünü seçtim fakat zor ve bana göre olmadığını gördüm. Önümde iki seçenek var. Ya mobil uygulama ya da web ve internet alanına yöneleceğim ama kararsız kaldım. İş imkanları ve zorluk açısından tavsiyesi olan var mıdır acaba?
Teşekkürler.
Bence mobilde işini iyi yaparsan iyi para kazanabilirsin.

Zorluk ve is imkani acisindan fark yok. Web'in is alani biraz daha genis ama oraya yonelen insan sayisi da daha fazla. Mobilde iOS alanini onerebilirim. Hem maaslari iyidir hem de Swift ile kodlamak epey eglenceli.

Teşekkürler.
IOS alanındaki geliştiricilerin Android'deki kadar çok olmadığını ve getirinin fazla olduğunu görmüştüm. Swift üzerine yoğunlaşabilirsin.

Veri işleme, veri çekme ve veriyi algoritma yaratarak ya da kullanarak analiz edip nedensellik ölçme üzerine yönelmenizi öneririm. Big Data yakında fiziki sermayenin yapacağı işleri yapan otomasyonun bir nevi kılavuzu olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı