Grafikler mi yoksa oyunun verdiği Zevk mi?

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selamlar. Arkadaşlar bir Aksiyon/FPS oyununda olması gereken özellik sizce hangisidir? O oyunun grafikleri tabiki de grafik çok iyi olmaz ise o oyun bir hiç mi ? Yoksa grafik o kadar önemli değil oyun bana zevk versin yeterli mi ? Yada 2 side bulunması şart mıdır?

Sizce hangisi/hangileri bulunması gereken bir özelliktir?

Tabiki en üst düzey daha iyidir, fakat orta ayarlarda da çok zevk alabilirsin söyleyeyim... Ama en alt grafikte açıkçası o oyunu çok isteksiz oynarsın. ;)

Battlefield 3'ün grafikleri çok iyi ama grafikleri kötü olsa da COD:MW3'ü oynamak bana daha çok zevk veriyor. BF3'ü bir kez sıkıla sıkıla bitirdim , ikinciye başlayıp yarıda bıraktım ama COD:MW3'e 3. kez başladım. Senaryo da çok önemli.

Valla benim için oyunun mantıgı platformu önemli. Grafik önemli değildir. İster düşük ister yüksek detay olsun farketmez. Sniper Elite V2 oyununu Low detaylarda oynuyorum hiç grafiklerina bakmıyorum bile :) Önemli olan oyunun konusudur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 3'ün grafikleri çok iyi ama grafikleri kötü olsa da COD:MW3'ü oynamak bana daha çok zevk veriyor. BF3'ü bir kez sıkıla sıkıla bitirdim , ikinciye başlayıp yarıda bıraktım ama COD:MW3'e 3. kez başladım. Senaryo da çok önemli.

İyi de sonuçta Battlefield multiplayer tabanlı bir oyun, singleplayer olarak Call of Duty kadar kadar bi iddaası yok. Call of Duty'nin de grafik motoro olarak bi iddaaı yok.

Açıkçası eskiden aldığım zevki almıyorum yeni oyunlardan istisnalardan hariç tabi, eskiden daha çok arcade tarzıydo oyunlar şimdi daha çok similasyona doğru yöneldi. Grafik tabiki önemli ama oynanabilirlik çok daha önemli. Örnek olarak ben hiçbir zaman Red Alert 2'den aldığım zevki Red Alert 3'ten alamadım...

Açıkçası eskiden aldığım zevki almıyorum yeni oyunlardan istisnalardan hariç tabi, eskiden daha çok arcade tarzıydo oyunlar şimdi daha çok similasyona doğru yöneldi. Grafik tabiki önemli ama oynanabilirlik çok daha önemli.

Aynen katılıyorum sana.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı