Grand Theft Auto 6 duyuruldu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Henüz GTA V’in PC versiyonu piyasaya bile çıkmadı, ortada Hesit DLC’si bile yok ama görünen o ki Rockstar’ın durmaya niyeti yok.

Katıldığı bir konferans sırasında konuşan Rockstar Başkanı Leslie Benzies “Bizi 45 yıl daha idare edecek fikirlerimiz var. GTA 6 ne olur, nasıl bir şey olur bunu söylemek şu an güç ama bazı fikirlerimiz var.”

Tüm zamanların en büyük serilerinden birine devam oyunu yapmanın hayli zor olduğunu belirten Benzies sözlerine şöyle devam etti:

“Önce fikirler gelir. Olayların nerede geçeceği ilk sorudur (oyunun geçtiği şehirlerden bahsediyor). Sonrasında görevleri tanımlamak gelir; Bugüne kadar konuk olduğunuz Los Angeles, New York veya Miami’den farklı şeyler yapmak zorundasınızdır. GTA serisinde harita ve hikaye bir bütündür, her şey bunun üzerinden ilerler.”

Aslında Benzies farkında olmadan GTA 6 duyurusunun yanında, gerçekten iyi bir açık dünya oyunu yapmanın tanımı da veriyor.

Biz şimdiden GTA VI için gözümüzü, kulağımızı dört açalım.

KAYNAK:www.merlininkazani.com: Grand Theft Auto 6 duyuruldu! - Grand Theft Auto 5 - Merlin'in Kazanı

Son düzenleme:
Ben oyun konusunda seçiciyimdir öyle her oyunu oynamam sen aşağıda bir sürü oyun saymışsın onların yarısı internet üzerinden çoluk çocukla oynanıyor sevmiyorum ben o tarz oyun yapısına 1 gram kalite yok o oyunlarda ne ses ne görüntü hadi onuda geçtim belli bir hikayesi bile yok o yüzden dotaymış lolmuş ben o oyunları sevmiyorum benim favori oyunlarım max payne, mafia, gta,nfs serisi,mohaa tarzı oyunları severim.[emoji4] [emoji9]

CS:GO , DOTA 2 , League of Legends , Call Of Duty , Skyrim ? Bunlar çocuk oyunu mu ?

Saydıklarımın hiç biri çocuk oyunu değildi.
CS:GO , DOTA 2 , League of Legends , Call Of Duty , Skyrim ? Bunlar çocuk oyunu mu ?

Lol'ün yaş sınırı çok düşük lol oynayanların bile kabullenip canını sıktıkları bir durum hatta... O oyunu bilgisayarıma sokmam bir Dota sever olarak. :)

Tâbiki de küçük yaşta çocukların oynadığı oyunlar bunlar git bi internet kafeye içerisi çocuk kaynıyordur muhtemelen oynan oyunlar counter, dota, lol vb. oyunlardır allah aşkına soruyorum bu oyunların ne özelliği var görüntü desen berbat, ses desen birbirine girmiş onlarıda geçtim oyunun belli bir hikayesi yok sürekli aynı seyleri tekrarlıyor biri ordan atlıyor zipliyor, ölüyor sonra yine aynı bu oyun mu şimdi ha oynayanlar var ben ona saygı duyarım ama bir max payne bir mafia ile aynı kefeye koyamam hiç kimse kusura bakmasın

Saydıklarımın hiç biri çocuk oyunu değildi.

Lol'ün yaş sınırı çok düşük lol oynayanların bile kabullenip canını sıktıkları bir durum hatta... O oyunu bilgisayarıma sokmam bir Dota sever olarak. :)
Sadece lol değil öbürleri aynı yani benim anlatmak istediğim bu oyunlarda kalite yok anlatabildim mi ? Oyunu oynadığına değecek birşeyler yok oyunun içinde tamamen anlatmak istediğim olay budur

5 çıkmadı diyenler, oyun yıllar önce çıktı. Sadece pc ye gelmedi ve gelecek Mart ayında. Adamlar çıkışa önem veriyor demekki. Platformu düşünmüyor yeni oyun yaparken.

Sadece lol değil öbürleri aynı yani benim anlatmak istediğim bu oyunlarda kalite yok anlatabildim mi ? Oyunu oynadığına değecek birşeyler yok oyunun içinde tamamen anlatmak istediğim olay budur

Çocuk oyunundan kastın çocukların oynadığı oyunlarsa, çocukların oynamadığı oyun yok... Eğer bu gözle bakıyorsan NFS ve GTA çocukların oynadığı en gözde oyunlardandır. Şimdi bu 2 seri çocuk oyunu mu oluyor hayır. Oyunda değecek bir şey yok derken ne demek istediğini hiç mi hiç anlamadım. Alt tarafı bir oyun bir değer olması gerekmiyor, zaman geçirdiğimiz eğlendiğimiz bir araç sadece...

Çocuk oyunundan kastın çocukların oynadığı oyunlarsa, çocukların oynamadığı oyun yok... Eğer bu gözle bakıyorsan NFS ve GTA çocukların oynadığı en gözde oyunlardandır. Şimdi bu 2 seri çocuk oyunu mu oluyor hayır. Oyunda değecek bir şey yok derken ne demek istediğini hiç mi hiç anlamadım. Alt tarafı bir oyun bir değer olması gerekmiyor, zaman geçirdiğimiz eğlendiğimiz bir araç sadece...
Bak sana şöyle söyleyeyim ikimizin oyunlara bakış açısı farklı ben oyunlara bir çok yönden bakıyorum nedir bunlar oynatırken aynı zamanda biseyler öğretiyor mu örnek olarak mohaa mesala ikinci dünya savaşını,anlatıyor hiç tarih okumayan birisi bile bu oyunu oynayıp bitirdiğinde savaşta neler yaşandığını öğrenir ha burda taraflı bir gözün bakış açısı ile öğrenir o başka. Oyunda bir hikaye var mı buna çok dikkat ederim benim icin olmazsa olmazdır ayrıca ses ve görüntü kalitesi nasıl ? Bilgisayarıma yüklediğime değer mi ? Gta yapımcısı boşa mi yatırım yapıyor oyunlara milyon eurolar harcıyorlar neden çünkü insanları kendine çekmek istiyorlar ve oyunlarının bi numara olmasını istiyor sen demişsinki gta ve nfs en çok çocuklar oynuyor tamam onu bende biliyorum ama çocuk oyunundan kastım oynadığına değecek oyunlar demek istedim

Eğer amacın bir şey öğrenmek ise araştırırsın oyun oynamazsın. GTA'dan da adam öldürmeyi, tecavüz etmeyi, hırsızlık yapmayı mı öğreniyorsun acaba? Bir suç dünyası başlığı altında gelişen bir oyun çünkü yapımcıların dediği ile...

Eğer amacın bir şey öğrenmek ise araştırırsın oyun oynamazsın. GTA'dan da adam öldürmeyi, tecavüz etmeyi, hırsızlık yapmayı mı öğreniyorsun acaba? Bir suç dünyası başlığı altında gelişen bir oyun çünkü yapımcıların dediği ile...
Oyun oynanmak içindir araştırmak için değil oyun devam ederken yada bitince geri kalanını araştırırsın gta v.b tüm oyunlarda adam öldürme var tâbi senin aklına bu kısımlar geldiğin için doğal olarak böyle konuşuyorsun gta yapımcısınin yaptığı harcamayı örnek gösterdim ama sen konusundan bahsediyorsun

5 senede bir oyun çıkartıyorlar ve 45 senelik fikirleri var yani GTA serisi uzun soluklu bir seri olacak gibi :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı