Rehber Grand Theft Auto IV: The Complete Edition Downgrade yapma

Bu arada konudaki yöntem ile işe yarıyor mu bilmiyorum ama GTA 4 resmi sunucuları sadece son güncellemeyle kapatıldı. Yani önceki sürümlerden birisini kullanıyorsanız veya oyunu hala DVD ile oynuyorsanız GTA 4 resmi sunucuları duruyor.

Önceki mesajlarda gördüm de cevap vereyim dedim.

Hatta resmi GTA 4 sunucusundan kendi ekran görüntümü paylaşayım;

1702409144130.png

Bu arada bu yöntem ile işe yarıyor mu bilmiyorum ama GTA 4 resmi sunucuları sadece son güncellemeyle kapatıldı. Yani önceki sürümlerden birisini kullanıyorsanız veya oyunu hala DVD ile oynuyorsanız GTA 4 resmi sunucuları duruyor.

Önceki mesajlarda gördüm de cevap vereyim dedim.

Hatta resmi GTA 4 sunucusundan kendi ekran görüntümü paylaşayım;

Eki Görüntüle 2050660
Bunu denemedim açıkçası.

Cutscene fix için Zolika'yla iletişime geçtim ve güncel Zolika's Patch kullanmamı istedi. Güncelleme yaptığımda oyunu fps sınırı olmadan ve ara sahnelerde vesaire sıkıntı olmadan oynayabiliyorum.

Son düzenleme:
Dostlarım Grand Theft Auto IV: The Complete Edition sürümü için downgrade yapıyoruz bu rehberde. Önceki rehberi görenler olmuştur belki. Virüs şüphesi ile kaldırmıştım. Virüs değil, false-positive olduğu ortaya çıktı. VirusTotal'i bırakıyorum, isteyen bakabilir. Downgrade için bize orijinal GTA IV, .NET Framework 4.7.2, İngilizce bir Windows ve internet bağlantısı gerekiyor. Kodlama hatası olduğu için Windows'un İngilizce olması lazımmış. Windows'u İngilizce olmayanlar için direkt dosyaları da indirebilir ve değiştirerek aynı işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca eklemek istiyorum. Malwarebytes daha sonradan GTA IV'ü virüs olarak algılıyor. Bu false-positivemiş. Benim başlıca downgrade amacım ise çeşitli scriptler kurmak ve grafik modu kurmaktı.

VirusTotal sonucu.

GitHub sayfası.

dosyalar
Downgrader - .NET Framework 4.7.2 - Manuel yapmak için dosyalar

Downgrade'i yapmak için Downgrader'ı yönetici olarak çalıştırmanız lazım.

GTA IV'ün kurulu olduğu yeri seçin. valid directory! yazıyorsa devam edebilirsiniz.
Bu kısımda düşürmek istediğiniz sürümü seçmelisiniz. Ben 1.0.7.0 seçiyorum. Siz istediğinizi seçebilirsiniz.
Online oynanmadığı için gfwl tikini işaretlemeyin.

Bu kısımda radyo seçiyoruz.
Şimdi gerekli dosyaları seçiyoruz. Benim tavsiyem colaccel harici hepsini seçin. Ama mutlaka download and install prerequisites (recommended) tikini işaretleyin.
Hazırsınız! Downgrade tuşuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
İsterseniz buradan save dosyanızı da downgrade edebilirsiniz.

Kanka bende oyun aciliyor ama save yapmak icin Game for Windows live denen zikima giris yapip oyunun gecerli bir keyini girmem gerekiyor ve bende crackli surum mevcut ne denediysemde olmadi Allah askina bir yardim et.

Dostum bilgin varsa soyleyebilir misin oyunu downgrade yaptim sorunsuz çalışıyor fakat save kaydetmiyor Windows live baglanin diyor hesap oluşturdum hesaba giris yaparken baglanma ekraninda takiliyor.

Reis duzeltebildinmi bende de ayni lanet olasi şey var ve 2 gundur buna kafa yoruyorum.

Otomatik save yapmiyor yataga girip save yapayim diyorum oda olmuyor her turlu Windows Live'a gecerli bir key istiyor boyle oyunun ben neyse. Bir Allah'in kulu yardim etsin vallahi sinirden patlıyorum.

Son düzenleme:
Kanka bende oyun aciliyor ama save yapmak icin Game for Windows live denen zikima giris yapip oyunun gecerli bir keyini girmem gerekiyor ve bende crackli surum mevcut ne denediysemde olmadi Allah askina bir yardim et.

Reis duzeltebildinmi bende de ayni lanet olasi şey var ve 2 gundur buna kafa yoruyorum.

Otomatik save yapmiyor yataga girip save yapayim diyorum oda olmuyor her turlu Windows Live'a gecerli bir key istiyor boyle oyunun ben neyse. Bir Allah'in kulu yardim etsin vallahi sinirden patlıyorum.
Crack sürüm için ne yapılır bilmiyorum.

Merhabalar Downgrade'i başarılı bir şekilde tamamlıyorum fakat sonrasında oyunu açmaya çalıştığımda açılmıyor siyah ekranda kalıyor nasıl çözebilirim ?

Hocam ben Online'yi orijinal haliyle tek başıma oynamak istiyorum PS3 versiyonu için bu tür bir şey yapılıyordu bunda da var mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı