Grand Theft Auto V İlk İzlenimlerim

Hevesini kırmak istemem ama bu yolda yürümek için
-İyi bir sistem
-Geniş bir oyun kültürü
-Güncel noktalar , zamana uygun detaylar..
vs.. şeklinde başlayabilirsiniz.. Onun haricinde yıllanmış oyun küratörleri bile çok eleştirilip, çok tepki alıyor. Ama inceleme kısmında bu yollardan başlayabilirsiniz.

Düşük ayarlarda oynamaya göre grafik puanı verilmez zaten. Giriş seviyesi bir GPU'ya sahibim diyelim, 480p en düşük ayarlarda Cyberpunk mı yoksa 1080P'de tüm ayarlar en sonda iken oynadığım GTA San Andreas mı gözüme hoş gelir? Açık dünya olduğu için grafikler en iyisi değil, 10 üzerinde 8.5 verilmeli.
Açık dünya olmasına rağmen bana göre yılına göre en iyisi. Artırayım puanını.

Çıktığı döneme göre ele almak lazım. Örneğin bu oyunun grafiklerine 7 demek bence biraz saçma olmuş, hala grafikleri rahatsız etmeden oynanabilen bir oyun. Üstelik böylesine açık dünya bir sandbox oyununda görsel olarak çizgisel oynanışa sahip oyunlardaki gibi grafik bekleyemezsin.

Ben oyunu izleyerek bitirdim kaç kez, youtuberler sağ olsun. Videoda görüp abime "Bana yükler misin?" demiştim o da "3000 liralık bir bilgisayar lazım." demişti. Tabii o zamanlar bilgisayarlar ucuzdu. Hala aynı laptoptayım, CS:GO alıp denemiştim birkaç sene önce ama açılmamıştı geri vermiştim. 10FPS'te CS 1.6 ve ETS 2'ye mahkumum ama memnunum.

Çıktığı döneme göre ele almak lazım. Örneğin bu oyunum grafiklerine 7 demek bence biraz saçma olmuş, hala grafikleri rahatsız etmeden oynanabilen bir oyun. Üstelik böylesine açık dünya bir sandbox oyununda görsel olarak çizgisel oynanışa sahip oyunlardaki gibi grafik bekleyemezsin.
Alt kısmına "Çıktığı yıla göre" kısmı ekleyebilirim o zamana dair fikirlerim daha önemli olacaksa. O zaman için 8-9 verebilirim.
6 yıldır GTA V açabilecek bir laptop almayı planlıyorum.
En kısa sürede alırsınız umarım, yani bu zamanda zor ama.
Önce oyunu bir bitirseydin de sonra hikayesini puanlasaydın :D
"İlk İzlenim" diye o yüzden belirttim. Karakterler yeni açıldı neredeyse. Karakterler açılmadan yorum yapsam hikaye hakkında yorum yapmam doğru olmazdı.
Yapay zeka dönemine göre de şimdi de 10 puanı hak ediyor. Rockstar daha önce daha iyi yaptığı şeyleri bu oyunda biraz değiştirmiş hadi onun hatrına 9 olsun.
Bahsettiğim şeylerden dolayı kırdım. "Hikayede takıldılar." kısmında çok sinirim bozulmuştu. Onlar yüzünden öldüm defalarca. Normalde tabii ki 9/10 veya 10/10 verirdim.

"İlk İzlenim" diye o yüzden belirttim. Karakterler yeni açıldı neredeyse. Karakterler açılmadan yorum yapsam hikaye hakkında yorum yapmam doğru olmazdı
Puanı dibi görmesin diye 6 verdim. Hikayesi cidden berbat. Görevleri de aşırı saçma. (Normalde 5'in üstünü görmezdi.)
Karakterleri daha yeni açmışken bunu demek ne kadar mantıklı?

Alt kısmına "Çıktığı yıla göre" kısmı ekleyebilirim o zamana dair fikirlerim daha önemli olacaksa. O zaman için 8-9 verebilirim.

En kısa sürede alırsınız umarım, yani bu zamanda zor ama.

"İlk İzlenim" diye o yüzden belirttim. Karakterler yeni açıldı neredeyse. Karakterler açılmadan yorum yapsam hikaye hakkında yorum yapmam doğru olmazdı.
GTA V'in hikayesi zaten ortalarda anlaşılmaya başlıyor.

Ayrıca 8 yıllık bir oyuna ilk izlenim yerine inceleme yayınlamanız daha doğru olurdu.

Özellikle GTA V gibi hikayesi ortalarda anlaşılan oyunlarda.

Geri
Yukarı