Grand Theft Auto V İlk İzlenimlerim

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dün açtığım konudaki incelememi beğendiniz, inceleme yazmakta hoşuma gitti bende Grand Theft Auto V incelemesi yazayım dedim. (Görseller bu sefer bana ait değil, PC iyi olmadığı için düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda oynuyorum. Sizde kör olmayın.) Bu ilk izlenimi yazarken oyunun %17-%20'sindeydim.

OYNANIŞ (7/10):

Çok klasik geldi açıkçası, farklı olan tek şey sanırsam caps lock basınca zamanın yavaşlamasıydı. Fakat zevkli olduğu için 6 puan verdim, yapay zekanında ufak bir katkısı ile 7 oldu.

1621162896844.png

YAPAY ZEKA (8/10):

Taksinin berbat yapay zekası ve görevlerde gelen karakterlerin kütük gibi durması yüzünden 3 puan kırdım. Trevor'un ilk görevinde 2'si de buga girdi ve hareket edemedi.

HİKAYE (6/10):

Puanı dibi görmesin diye 6 verdim. Hikayesi cidden berbat. Görevleri de aşırı saçma. (Normalde 5'in üstünü görmezdi.)

1621163375443.png

ATMOSFER (7/10):

Cyberpunk 2077'den sonra bu oyunun atmosferine bu kadar puan vereceğimi hiç düşünmezdim fakat biraz düşündüm ve 7 puanı zorladım. Ortalamanın bi' tık üstünde atmosferi.

1621163827646.png

GRAFİKLER (8.5/10):

Yılına göre çok iyi, bizim yılımıza göre normal. En düşükte oynadığım için net yorum yapamam diye düşündüm fakat Google'dan bakınca net bir fikre sahip oldum. Yılına göre iyi olması sebebiyle 5, bizim yılımıza göre normal olması sebebiyle 2 puan ekledim.

BUGLAR VE OPTİMİZASYON (9/10):

2013 yılında çıkan oyunda hala görsel hatalar var. Optimizasyon hakkında yorum yapmayacağım.

GENEL PUAN:

7,5'ten 8.

Umarım ilk izlenimimi beğenmişsinizdir.

Son düzenleme:
Cyberpunk 2077 ile kıyaslama dışında güzel bir ilk izlenim olmuş. Çıktığı yıla göre grafik ve atmosfer konusunda gayet başarılıydı. O dönemde puanım 10 olurdu ancak şu anda 4 veya 5 daha üst bir seviyeye çıkmaz.

Dün açtığım konudaki incelememi beğendiniz, inceleme yazmakta hoşuma gitti bende Grand Theft Auto V incelemesi yazayım dedim. (görseller bu sefer bana ait değil, PC iyi olmadığı için düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda oynuyorum. Sizde kör olmayın.) Bu ilk izlenimi yazarken oyunun %17-%20'sindeydim.

oynanış (7/10):

çok klasik geldi açıkçası, farklı olan tek şey sanırsam Caps Lock basınca zamanın yavaşlamasıydı. Fakat zevkli olduğu için 6 puan verdim, yapay zekanında ufak bir katkısı ile 7 oldu.

Eki Görüntüle 1025917

yapay zeka (7/10):

taksinin berbat yapay zekası ve görevlerde gelen karakterlerin kütük gibi durması yüzünden 3 puan kırdım. Trevor'un ilk görevinde 2'si de buga girdi ve hareket edemedi.

hikaye (6/10):

puanı dibi görmesin diye 6 verdim. Hikayesi cidden berbat. Görevleri de aşırı saçma. (normalde 5'in üstünü görmezdi.)

Eki Görüntüle 1025927

atmosfer (7/10):

Cyberpunk 2077'den sonra bu oyunun atmosferine bu kadar puan vereceğimi hiç düşünmezdim fakat biraz düşündüm ve 7 puanı zorladım. Ortalamanın bi' tık üstünde atmosferi.

Eki Görüntüle 1025941

grafikler (7/10):

yılına göre çok iyi, bizim yılımıza göre normal. En düşükte oynadığım için net yorum yapamam diye düşündüm fakat Google'dan bakınca net bir fikre sahip oldum. Yılına göre iyi olması sebebiyle 5, bizim yılımıza göre normal olması sebebiyle 2 puan ekledim.

buglar ve optimizasyon (8/10):

2013 yılında çıkan oyunda hala görsel hatalar var. Optimizasyon hakkında yorum yapmayacağım.

genel puan:

7

Umarım ilk izlenimimi beğenmişsinizdir.

2013 de olsanız hepsi 10.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı