Green Card süreci ve başvurusu hakkında bilgi

Puding Bey

Hectopat
Direkt olarak zaten eğitim için gideceğim ama insan merak etmiyor değil.

1. başvuru formu zor mu? Yoksa normal bir ciddiyetle doldurabiliyor mu?
2. eğer kazandıysanız mülakat zor muydu? Ne tür sorular soruluyordu?
3. kazananlar için süreç güzel miydi? (eğlenceli mi yani?)
4. eğitim için zaten gideceğim, sizce başvurmakta fayda mıdır?
5. pasaport almanız gerekiyor Green Card için, doğru mudur?
:D

Eğitim için nasıl gideceksiniz? Ben nasıl gelirim?
Gitmek istediğiniz üniversiteyi önce seçiyorsunuz.
Sonrada bunu okuyorsunuz;

Amerika Üniversite Başvuru & Kabul Şartları

Başvuru niyet mektubunuz, üniversite kabul konseylerinin istediği ve etkileneceği formatta bizler tarafından hazırlanmaktadır. Birlikte seçtiğimiz 2-3 üniversiteden yola çıkarak başvuru yapılacak 5 üniversiteden 3’ü kabul garantilidir. Başarı sıralaması yüksek olduğu için veya konumu dolayısıyla ilgilendiğiniz üniversiteler var ise kabul garantisi verdiğimiz 3 üniversite dışında sizin isteklerinize göre de başvurulacak üniversiteler başvuru listesine alınmaktadır.

Başvuru için Gerekli Evraklar

• Mezun olduğunuz veya olacağınız liseden edinebileceğiniz lise diploması
  • Öğretmenlerinizden alacağınız 2-3 adet referans mektubu
  • Başvuru ücreti
  • Özgeçmiş
  • Güzel sanatlar ve mimarlık fakülteleri için portfolyo
  • Minimum düzeyde başarılı not ortalaması
  • Spor ve sanat faaliyetlerine ilişkin lisans ve belgeler
  • SAT veya ACT sınav sonucu
  • TOEFL veya IELTS sonuçları
  • Transkript/not döküm belgesi
Bu şartlardan birini veya birkaçının sağlayamayan öğrenciler için Amerika üniversiteleri ile anlaşmalı eğitim kurumlarında lisans hazırlık ve lisans geçiş olarak tanımlanan pathway programları da sunulmaktadır.

Amerika’da Lisans Eğitimi

Amerika’da lisans eğitimi, özel ve devlet üniversitelerinde verilmektedir. Lisans programlarının birçoğu 4 akademik yıl sürmektedir. Lisans eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin birçoğu, Community College bünyesinde iki yıllık eğitimin ardından lisans eğitimine geçiş yapmaktadır. Bunun sebebi ise, lisans eğitimine doğrudan kayıt olabilmek için pek çok şartın yerine getirilmesinin gerekmesidir. Bu şartlar arasında lise not ortalaması, TOEFL/IELTS skoruyla kanıtlamış İngilizce yeterliliği ve bazı üniversitelerde SAT sınav sonucu gibi kriterler bulunmaktadır.

Amerika’da okuyan öğrenciler, dört yıllık lisans eğitimi boyunca alan dersleri (major) ve seçmeli dersler (minor) alırlar. 4 yıllık üniversitelerin ilk iki senesinde temel eğitim verilmektedir. Öğrenciler ilk iki yılı başarıyla tamamlayıp, üçüncü sınıfa geçtiklerinde okumak istedikleri bölümü seçebilmektedir. Bu sistem, öğrencinin kendini tanıyıp, hayatı boyunca yapmak istediği mesleği doğru bir şekilde seçebilmesinde çok etkilidir. Kredileri başarıyla tamamlayan öğrenciler dört yılın sonunda eğitim aldıkları alana bağlı olarak Bachelor of Arts (B.A) veya Bachelor of Science (B.S) diploması almaya hak kazanırlar.

EĞER HALEN ANLAMADIYSANIZ DİREKT OLARAK BİR KONU AÇINIZ.

Gitmek istediğiniz üniversiteyi önce seçiyorsunuz.
Sonrada bunu okuyorsunuz;

Amerika Üniversite Başvuru & Kabul Şartları

Başvuru niyet mektubunuz, üniversite kabul konseylerinin istediği ve etkileneceği formatta bizler tarafından hazırlanmaktadır. Birlikte seçtiğimiz 2-3 üniversiteden yola çıkarak başvuru yapılacak 5 üniversiteden 3’ü kabul garantilidir. Başarı sıralaması yüksek olduğu için veya konumu dolayısıyla ilgilendiğiniz üniversiteler var ise kabul garantisi verdiğimiz 3 üniversite dışında sizin isteklerinize göre de başvurulacak üniversiteler başvuru listesine alınmaktadır.

Başvuru için Gerekli Evraklar

• Mezun olduğunuz veya olacağınız liseden edinebileceğiniz lise diploması
  • Öğretmenlerinizden alacağınız 2-3 adet referans mektubu
  • Başvuru ücreti
  • Özgeçmiş
  • Güzel sanatlar ve mimarlık fakülteleri için portfolyo
  • Minimum düzeyde başarılı not ortalaması
  • Spor ve sanat faaliyetlerine ilişkin lisans ve belgeler
  • SAT veya ACT sınav sonucu
  • TOEFL veya IELTS sonuçları
  • Transkript/not döküm belgesi
Bu şartlardan birini veya birkaçının sağlayamayan öğrenciler için Amerika üniversiteleri ile anlaşmalı eğitim kurumlarında lisans hazırlık ve lisans geçiş olarak tanımlanan pathway programları da sunulmaktadır.

Amerika’da Lisans Eğitimi

Amerika’da lisans eğitimi, özel ve devlet üniversitelerinde verilmektedir. Lisans programlarının birçoğu 4 akademik yıl sürmektedir. Lisans eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin birçoğu, Community College bünyesinde iki yıllık eğitimin ardından lisans eğitimine geçiş yapmaktadır. Bunun sebebi ise, lisans eğitimine doğrudan kayıt olabilmek için pek çok şartın yerine getirilmesinin gerekmesidir. Bu şartlar arasında lise not ortalaması, TOEFL/IELTS skoruyla kanıtlamış İngilizce yeterliliği ve bazı üniversitelerde SAT sınav sonucu gibi kriterler bulunmaktadır.

Amerika’da okuyan öğrenciler, dört yıllık lisans eğitimi boyunca alan dersleri (major) ve seçmeli dersler (minor) alırlar. 4 yıllık üniversitelerin ilk iki senesinde temel eğitim verilmektedir. Öğrenciler ilk iki yılı başarıyla tamamlayıp, üçüncü sınıfa geçtiklerinde okumak istedikleri bölümü seçebilmektedir. Bu sistem, öğrencinin kendini tanıyıp, hayatı boyunca yapmak istediği mesleği doğru bir şekilde seçebilmesinde çok etkilidir. Kredileri başarıyla tamamlayan öğrenciler dört yılın sonunda eğitim aldıkları alana bağlı olarak Bachelor of Arts (B.A) veya Bachelor of Science (B.S) diploması almaya hak kazanırlar.

EĞER HALEN ANLAMADIYSANIZ DİREKT OLARAK BİR KONU AÇINIZ.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı