Gri renklerde dalgalanma ve karıncalanma oluyor

lawny

Decapat
Makaleler
3
Öncelikle merhaba. Oyunlarda, herhangi bir sitede veya masaüstünde, hiç fark etmez, grinin belli bir tonunda (siyah da olabiliyor bazen) dalgalanma tarzı bir şey oluyor. Tarif etmem pek mümkün değil ancak karıncalanıyor gibi oluyor ve bazen rahatsız olabiliyorum bu durumdan. Donanımsal olduğunu sanmıyorum. Ya da donanımsal ise neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Burada cevabı verilmiş.
Ghosting Motion Blur'un göz yoran kötü bir hali.

Anladım, oyunlarda pek fark etmiyorum veya gözüm alışmış testteki UFO'lar arkalarında dalga bırakarak gidiyor. Ancak anlamadığım şu, gri ve siyah renkler karıncalanıyor ve dalgalanıyor sadece hareketliyken değil sabitken de bu şekilde.

Anladım, oyunlarda pek fark etmiyorum veya gözüm alışmış testteki Ufo'lar arkalarında dalga bırakarak gidiyor. Ancak anlamadığım şu, gri ve siyah renkler karıncalanıyor ve dalgalanıyor sadece hareketliyken değil sabitken de bu şekilde.

Monitörünüzde bir sorun var iade edin.
Deneyin: Ms değerini yükseltin.

Hocam aynı sorunu yaşadım sorun kabloda monitörde değil kablonuzu değiştirip deneyin.

Öncelikle merhaba. Oyunlarda, herhangi bir sitede veya masaüstünde, hiç fark etmez, grinin belli bir tonunda (siyah da olabiliyor bazen) dalgalanma tarzı bir şey oluyor. Tarif etmem pek mümkün değil ancak karıncalanıyor gibi oluyor ve bazen rahatsız olabiliyorum bu durumdan. Donanımsal olduğunu sanmıyorum. Ya da donanımsal ise neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam düzelttiniz mi çoğu yerde sorunun dönüştürücü ya da kablodan oldugunu gördüm bende de aynı sorun var.

Aynı sorunu yaşayıp çözüm bulan var mı? Koyu mod kullanımda parlaklık 1-2 ton kıp kıp ediyor :D

Samsung LC24FG73FQMXUF

Yeni konular

Geri
Yukarı