Growtopia'da ne işle meşgulsünüz?

Eskiden 1DL yapacağım diye farmla uğraşmıştım ve birkaç aya yaptım fakat hesabım çalındı sonra pes etmedim yeni hesap açıp kastım bayağı 3DL yapmıştım sonra Türk worldunden bulduğum rastgele biri ile ortak oldum ilk başta çok iyi Growtopia oynuyorduk sonra ileriki yıllarda az girmeye başladık şu günlerdede sadece private server oynuyorum.

Açıkçası eskiden bağımlısı olduğum oyunun şimdi private serverında oynamak bana biraz zor geliyor ama nedeni apaçık ortada Ubisoft bu oyunla fazla ilgilenmiyor.

Eskiden 1DL yapacağım diye farmla uğraşmıştım ve birkaç aya yaptım fakat hesabım çalındı sonra pes etmedim yeni hesap açıp kastım bayağı 3DL yapmıştım sonra Türk worldunden bulduğum rastgele biri ile ortak oldum ilk başta çok iyi Growtopia oynuyorduk sonra ileriki yıllarda az girmeye başladık şu günlerdede sadece private server oynuyorum.

Açıkçası eskiden bağımlısı olduğum oyunun şimdi private serverında oynamak bana biraz zor geliyor ama nedeni apaçık ortada Ubisoft bu oyunla fazla ilgilenmiyor.

Hatta server kapanırken süre vardı herkes danes ederdi eskiden şimdi çok fazla dans eden yok.

Ubisoft'un oyunu önemsemeyişi yüzünden oyun çökmüş durumda ekonomisi berbat. Oyunu botlar sarmış resmen oyuna girdiğiniz anda en az 30 tane msg geliyor ve çok rahatsız edici Ubisoft'un ise umurunda bile değil.Başka oyunlara yönelmenizi tavsiye ederim.
Msg olayını gözdüler, default olarak arkadaş listesinde olmayanlardan msg kabul etmeme ayarı getirdiler bu yüzden artık msg botu açan kalmadı.
Oyun bitti bitecek. 40-50k online yazmasına yazıyor da hepsi bot onların. Tek bir kişinin 5k bot açtığını gördüm. Buy dünyaları resmen sahra çölü olmuş, bomboşlar.
Hesap açma olayını da zorlaştırdılar, cid hesapların tanesi 200 wl civarına satılmaya başlandı bu yüzden boting iyice azaldı fakat oyun içerisinde al-sat worlderinde insan yok herkes kendi worldünde takılıyor.

Ben eskiden wl si olmayan güzel isimli worldlerin white door civarındaki locklarını alırdım, diğer insanlar 180 olunca kırar world lock koyar ve worldu pahalıya satardım tabii bu uzun vade yatırımı. Bunun dışında daha nadir worldlerde wıng, map, buysl, buywater gibi o worldlerin dış taraflarından 1 tane huge lock satın alırdım ve alanımı genişletmeye uğraşırdım. 5-10 huge lockluk alanım olunca maliyetin 3-4 katına alanımı satardım bu da bayağı karlıydı. Buy+ alıp sadece item satmak bile hala karlı eğer world çok kötü değilse çünkü oyunun kitlesi küçükler ve onlarda Discord falan bilmiyor rastgele buy+, sell+ gidip alıyorlar satışlarım halen iyi gibi haftalıp girip wl toplayıp stock eklerim. 2015'ten beri oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı