Çözüldü GRUB düzenleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Caelum362

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel HD 3000
İ5-2450M 2.5 GHZ
8 GB RAM
Meslek
Öğrenci
Merhaba GRUB'ta en üstte Mint var ve herhangi bir tuşlama yaptığımda Mint açılıyor. Bunu düzenlememin bir yolu var mı? Yani direkt Windows'un açılmasını istiyorum kısaca Windows'u yukarı alabilir miyim? Görüntüler ektedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(YouTube otomatik olarak Shorts videosu haline dönüştürdü)

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapacağını bilmiyorum sadece /etc/grub gibi bir yerden yapılıyor galiba bir tek onu biliyorum. Ama bence Linux hakkında bilginiz az ise hiç bulaşmayın derim çünkü gerek yok.

Bilgim az diye öğrenmeye çalışmayayım mı? Düşünce şeklin çok yanlış bence dostum.

GRUB Customizer üzerinden yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

GRUB konfigürasyon dosyası /boot/grub/grub.cfg dosyası içinde saklanır. Dilerseniz buradan Windows ile ilgili girdiyi bulup GRUB menü girdileri içinde en üste taşıyabilirsiniz.

Ama sizin için daha garanti yol grub-customizer kullanmak olur. İlk verdiğim yöntemi yanlış uygularsanız GRUB'da bir şeyler yanlış gidebilir.

Ama bence Linux hakkında bilginiz az ise hiç bulaşmayın derim
Zaten bilgisi az diye sorup öğrenmek istiyor. Forumun amacı da bilmediğimizi sorup öğrenmek zaten.

çünkü gerek yok
Nasıl yapacağını bilmiyorum
Siz de bilginiz olmayan bir şeye "Gereksiz." demezseniz güzel olur. Herkes sizin gibi bilgisizliğiyle kalmak istemiyor olabilir. İyi günler dilerim.

Zaten bilgisi az diye sorup öğrenmek istiyor. Forumun amacı da bilmediğimizi sorup öğrenmek zaten.
Yok Z kuşağı olarak insanlar üşenir diyerekten onu dedim ama bence Linux biraz zor ve Linux Mint'i genelde başlangıç seviyesindekiler kullanıyor.
Siz de bilginiz olmayan bir şeye "Gereksiz." demezseniz güzel olur. Herkes sizin gibi bilgisizliğiyle kalmak istemiyor olablir. İyi günler dilerim.
Hocam 2 kere ok tuşuna basmamak için bilginin olmadığı şeyi öğrenmek ve uğraşmak gereksiz bence zaten arkadaş da terminalden yapmamış ben biraz da olsa terminal bilgim ile yardım etmek istedim neden böyle dediniz anlamadım forumda herkes zeki bi ben kaldım.
Bilgim az diye öğrenmeye çalışmayayım mı? Düşünce şeklin çok yanlış bence dostum.
Az terminal bilgim ile yardım etmeye ve terminal bilmiyorsanız uğraşmaya deymeyeceğin söyledim o kadar nesi yanlış anlamadım doğrusu.

Yok Z kuşağı olarak insanlar üşenir diyerekten onu dedim ama bence Linux biraz zor ve Linux Mint'i genelde başlangıç seviyesindekiler kullanıyor.

Hocam 2 kere ok tuşuna basmamak için bilginin olmadığı şeyi öğrenmek ve uğraşmak gereksiz bence zaten arkadaş da terminalden yapmamış ben biraz da olsa terminal bilgim ile yardım etmek istedim neden böyle dediniz anlamadım forumda herkes zeki bi ben kaldım.

Az terminal bilgim ile yardım etmeye ve terminal bilmiyorsanız uğraşmaya deymeyeceğin söyledim o kadar nesi yanlış anlamadım doğrusu.
İnsanların öğrenme isteğine karşı olacak sözler söylememeniz gerekiyor hocam bundan dolayı sinirlendim.

İnsanların öğrenme isteğine karşı olacak sözler söylememeniz gerekiyor hocam bundan dolayı sinirlendim.
Hocam uğraşmaya deymemek ile öğrenmemek aynı şey değil hocam ve ben bunu başlangıç seviyesi yani sadece apt gibi komutlar dışında terminal bilmiyor ise diye dedim zaten. Yoksa niye engelleyim ki Microsoft'un için ajan değilim sonuçta.

Hocam uğraşmaya deymemek ile öğrenmemek aynı şey değil hocam ve ben bunu başlangıç seviyesi yani sadece apt gibi komutlar dışında terminal bilmiyor ise diye dedim zaten. Yoksa niye engelleyim ki Microsoft'un için ajan değilim sonuçta.

Zaten başlangıç seviyesindeyim öğrenmek için Mint kullanıyorum, başlangıçta Kali kurup "Linux kanka anlarsın ya" kafasında gezen tiplerden değilim. Sizden ricam bu son ileti olsun çözülmüş konuyu uzatmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı