GRUB ekranında kernel değiştirme

GRUB ekranında Arch Linux'a tıklayınca otomatik Linux LTS açılıyor. Ben Linux'un açılmasını istiyorum. Yardım eder misiniz?

GRUB ekranı gelince 2. Seçeneğe tıkla. Advanced options diye başlar genelde. Açılan menüden boot edilmesini istediğin kerneli seç.

Bash:
sudo pacman -S grub-customizer

Bu komut ile GRUB Customizer uygulamasını kurun.
Eğer sisteminiz Türkçe ise uygulamayı terminalden şu şekilde başlatın:

Bash:
LC_ALL=C sudo grub-customizer

Eğer İngilizce ise normal bir şekilde uygulama seçim ekranından başlatabilirsiniz. Açılışta şifre isteyecek, bu şifre root izinleri için gereken şifre olacak.

Screenshot from 2023-08-19 21-39-27.png

Siz buradan linux girdisini bulup, üstteki oklar yardımıyla girdileri aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz, linux girdisini yukarı taşıyın. Ardından sol üstte bulunan "Save" tuşuna basıp ve konfigürasyon dosyasının oluşmasını bekleyin.

Bu işlemler sonucunda istediğinizi elde etmiş olmanız gerek.

Bash:
sudo pacman -S grub-customizer

Bu komut ile GRUB Customizer uygulamasını kurun.
Eğer sisteminiz Türkçe ise uygulamayı terminalden şu şekilde başlatın:

Bash:
LC_ALL=C sudo grub-customizer

Eğer İngilizce ise normal bir şekilde uygulama seçim ekranından başlatabilirsiniz. Açılışta şifre isteyecek, bu şifre root izinleri için gereken şifre olacak.

Eki Görüntüle 1909418

Siz buradan linux girdisini bulup, üstteki oklar yardımıyla girdileri aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz, linux girdisini yukarı taşıyın. Ardından sol üstte bulunan "Save" tuşuna basıp ve konfigürasyon dosyasının oluşmasını bekleyin.

Bu işlemler sonucunda istediğinizi elde etmiş olmanız gerek.

Bu kadar şeye gerek var mı ya hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı