GRUB ile Deepin OS Kaldırma

superuserdo

Kilopat
Daha fazla  
UEFI Windows 10 yanına UEFI olarak Deepin kurmuştum. Deepin'i kaldırmak istiyorum.

Sanırım Windows disk yöneticisinden Deepin'in kurulu olduğu bölümü silersem, GRUB tam silinmediği için sorun çıkıyordu ve Windows'a ulaşılamıyordu.

Güvenli şekilde hem GRUB menüyü hem de Deepin'i nasıl kaldırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sayfada anlatıldığı gibi önce grub yazılımını silmeniz gerekmektedir. Daha sonra windows üzerinden linuxun yüklü olduğu diski biçimlendirip silerek linuxu kaldırmış olursunu.

Unutmayın önce grub yazılımını silmeniz lazım.

Son düzenleme:
Çalıştır kısmına "msconfig" yazıp girdiğinizde karşınıza gelen pencereden önyükleme kısmına gelin.
1546801512204.png

Burada kurulu işletim sistemlerini görebilirsiniz. Buradan Linux dağıtımını seçerek sil seçeneğini kullanabilirsiniz.

Şu sayfada anlatıldığı gibi önce grub yazılımını silmeniz gerekmektedir. Daha sonra windows üzerinden linuxun yüklü olduğu diski biçimlendirip silerek linuxu kaldırmış olursunu.

Unutmayın önce grub yazılımını silmeniz lazım.
Kurmaya çalıştım ama şu sayfaya yönlendirildim
Ek Açıklama 2019-01-06 210721.jpg

sanırım Windows 10 desteklemiyor.

Os uninstaller yazılımını deneyin linux ve grubu kaldırıp Windows önyükleyicisini onarıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı