GRUB menüde Windows 10 nasıl öne alınır?

O da Windows Bootloader için. Windows Bootloader ekranında GRUB seçme çıksaydı bu program işe yarardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

/etc/default/grub dosyasını aşağıdaki komutla açıp.

Kod:
sudo xed /etc/default/grub

GRUB_DEFAULT=0 satırını GRUB_DEFAULT=1 olarak değiştirmeyi denersin. Sonrasında sudo update-grub komutunu çalıştırman gerekir. Olmazsa satırı GRUB_DEFAULT=2 olarak değiştirip, sudo update-grub komutunu çalıştırırsın yine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu Windows Bootloader'a GRUB seçeneği ekliyor, arkadaş GRUB'da Windows'u en üste almayı sorduğu için demiştim ben. Yoksa böyle de seçip açabilir. Yani bu da arkadaşın işine yarayacaktır.

Yok sizinkine gülmedim onu eklemeyi unutmuşum. Msconfig ile GRUB sıralamasını değiştirmeyi umuyorlar.
Bunu kasdediyorlar sanırım. Gördüğüm kadarıyla sadece yüklü Windows'lar arasında seçim yapmak için. Linux'u algılamadı bende. Ama bende bir bootloaderın nasıl başka bir bootloader'ı görebileceğini merak etmedim değil.
1642087697684.png

Yeni konular

Geri
Yukarı