Çözüldü GRUB'da işletim sistemi gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HidayetE

Picopat
Daha fazla  
Merhaba! Bilgisayarımda normalde Windows 10 kuruluydu ve bunun yanına Ubuntu 16.04 kurdum. Bilgisayar açıldığında sadece Ubuntu gözüküyor ve Windows'a geçmem için BIOS'a gitmem gerekiyordu. GRUB'ı güncellemem gerektiği söylendi ancak bilgisayar sürekli hata verdi veya kapandı. Ben de Ubuntu'nun diskini sildim Windows'tan. Artık bilgisayarı açtığımda GRUB ekteki gibi oluyor. Windows'a BIOS'tan giriyorum. BIOS'ta ise Ubuntu hala gözüküyor. Nasıl çözebilirim?

20231231_181428.jpg

Dosya Ekleri

• 20231231_181352.jpg
    20231231_181352.jpg
    133,7 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşletim sistemini çünkü şu anda hiçbir sisteme erişimin yok zaten BIOS'a girince de görürsün Windows'un olmadığını.

Yardımın için teşekkürler hallettim. Eğer ihtiyacı olan biri varsa Ubuntu'yu silmeme rağmen BIOS'da hala bulunuyordu. Ve 1.siradaydi BIOS'a girip sırasını değiştirince Windows veya ger neyse önce açılıyor.
İşletim sistemini çünkü şu anda hiçbir sisteme erişimin yok zaten BIOS'a girince de görürsün Windows'un olmadığını.

Yardımın için teşekkürler hallettim. Eğer ihtiyacı olan biri varsa Ubuntu'yu silmeme rağmen BIOS'da hala bulunuyordu. Ve 1.siradaydi BIOS'a girip sırasını değiştirince Windows veya ger neyse önce açılıyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı