Grundig 1460 B2 i3 notebook SATA 2 mi SATA 3 mü?

cagribassan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Grundig 1460 B2 i3 marka notebook kullanıyorum ve SSD almak istiyorum. Ama SATA 3 (SATA 6gb/s) destekliyor mu bilmiyorum. Üzerinde gelen harddisk SATA 2 (SATA 3gb/s) ama Technopat Sosyal'de bir arkadaşımız bilgisayarında USB 3.0 portu var ise, SATA 3 destekler demiş. Ben de baktim PC'nin solunda superspeed USB portu diye bir şey gördüm. Ama port mavi deği, l size sormak istedim. PC'nin kullanım kılavızunda *yüksek güçlü USB bağlantı noktası kapasiteli USB bağlantı noktası* gibi bir şey yazıyor, bu USB 3.0 mı demek oluyor?

Kendimde de var bi' Grundig ve karşılaştığım bütün bu marka notebooklar SATA2 standartı kullanıyor. Ayrıca o bilgiyi veren arkadaş yanlış bilgi vermiş sana. Crystal Dısk Info yazılımı ile transfer modu bölümünden öğrenebilirsin. SATA 600 yazıyorsa SATA 3, SATA 300 yazıyorsa SATA 2'dir.

Kendimde de var bi' Grundig ve karşılaştığım bütün bu marka notebooklar SATA2 standartı kullanıyor. Ayrıca o bilgiyi veren arkadaş yanlış bilgi vermiş sana. Crystal Dısk Info yazılımı ile transfer modu bölümünden öğrenebilirsin. SATA 600 yazıyorsa SATA 3, SATA 300 yazıyorsa SATA 2'dir.
aga transfer modunun olduğu yerde sata 300 yazıyor ama diskin özelliğini gösteriyor olmasın emin misin bazen sata 3 koyup sata 2 hdd koyabiliyorlarmış

Yeni konular

Geri
Yukarı