Grundig GNB 1150 B1 N2 Bios güncelleme

İşlem Recep hocanın dediği gibi sadece. 312 uzantılı BIOS versiyonumuzu W510'tu. Bin olarak adlandırıp komut istemi(yönetici) olarak çalıştırıp BIOS dosyalarını sistem sürücümüzün içine bir klasöre atıp CD komutu ile o klasörü açıp sırası ile Install.bat yazıp çalıştırıyoruz ve ardından flashwinX64 dosyasını açıp sabırlı bir şekilde BIOS'un flaşlanmasını bekliyoruz kapanıp açılınca uyarı gelecek evet deyip geçin işte bu kadar.

2014’ten bu yana BIOS'u güncelle yemedim teorik bilgim fazla yok detaylı veya resimle anlatmaya müsait misiniz? (Install.bat yazıp çalıştırıyoruz ve ardından flashwinx64) mesela bunlara hiç anlamadım.

Evet Arkadaşlar Konuyu tekrar canlandırmak değil amacım başıma geldi paylaşıyım dedim dün servise gelen GRUNDiG marka bu model cihazı
windows 7 kurulumu başlatma skıntısından ötürü bu konuya düştüm
Evet Arkadaşlar başına gelen hemen her GRUNDIG Sahibi bu işlem le Biosundaki UEFI Derdinden kurtula bilir

Üreticiden Aldığınız Bios Dosyasını indirin (1150.7z)
Boş bir Belleğe Atın Sonra Grundig(Arçelik)Notebook unuzun güç kablosunu takıp Açın Ardından f7 Tuşuna basın Açılan
seçeneklerden UEFI: Build-in EFI Shell Seçeneğini seçin Ardından sizi cihaza bağlı Depolamaların listesini ve birim
etiketlerini listeleyecek bir ekran açacak sarı renkte olanlar birim etiketleri İçerisinde
Removable Device yani Usb Belleğinize ait Etiketi bulun örneğin benim "blk2" yazdı sizde "blk0 yada blk1 yazar"
Ardından Şu komutları girin
blk2: (Not Daha Öncede belirttiğim gibi blk2 benim belleğimin etiketi siz kendi belleğinize ait olanı bulup yazacaksınız ve klavye de Türkçe karakter desteklemeyecektir İki
Nokta işaretini Alt Gr + Ş tuş Kombinasyonu ile Oluşturun)
Ve Ardından
AfuEfix64 <Buraya_Bios_yazılım_dosyası_Adı> (İndirdiğiniz Dosya içindeki İmajdosyası benimki W510TAKT.312 Dolayısıyla
ben AfuEfix64 W510TAKT.312 yazdım
Ve işlem bitince MeSetx64 Yazın Enter tuşuna basın cihaz yeniden başlayacak bu sırada sürekli f2 Tuşuna basın bırakın bios Menüsüne girin
BOOT seçeneği Altında UEFİ Setting Aktif Olacak Oraya girip UEFİ Boot Seçeneğini Disable Olarak Değiştirin ve F4 ile Kaydedip Çıkın
Haydi kolay gelsin.
Bu işlem olmuyor hata veriyor
Evet Arkadaşlar Konuyu tekrar canlandırmak değil amacım başıma geldi paylaşıyım dedim dün servise gelen GRUNDiG marka bu model cihazı
Evet Arkadaşlar başına gelen hemen her GRUNDIG Sahibi bu işlem le Biosundaki UEFI Derdinden kurtula bilir

Boş bir Belleğe Atın Sonra Grundig(Arçelik)Notebook unuzun güç kablosunu takıp Açın Ardından f7 Tuşuna basın Açılan
seçeneklerden UEFI: Build-in EFI Shell Seçeneğini seçin Ardından sizi cihaza bağlı Depolamaların listesini ve birim
etiketlerini listeleyecek bir ekran açacak sarı renkte olanlar birim etiketleri İçerisinde
Removable Device yani Usb Belleğinize ait Etiketi bulun örneğin benim "blk2" yazdı sizde "blk0 yada blk1 yazar"
blk2: (Not Daha Öncede belirttiğim gibi blk2 benim belleğimin etiketi siz kendi belleğinize ait olanı bulup yazacaksınız ve klavye de Türkçe karakter desteklemeyecektir İki
Ve Ardından
AfuEfix64 <Buraya_Bios_yazılım_dosyası_Adı> (İndirdiğiniz Dosya içindeki İmajdosyası benimki W510TAKT.312 Dolayısıyla
Ve işlem bitince MeSetx64 Yazın Enter tuşuna basın cihaz yeniden başlayacak bu sırada sürekli f2 Tuşuna basın bırakın bios Menüsüne girin
BOOT seçeneği Altında UEFİ Setting Aktif Olacak Oraya girip UEFİ Boot Seçeneğini Disable Olarak Değiştirin ve F4 ile Kaydedip Çıkın
Haydi kolay gelsin.
yaptım olmuyor

Dosyaları atın buraya.

Ve Ardından
Haydi kolay gelsin.

DETAYLI ANLATABİLİRMİSİNİZ YAPAMADIM

İlk olarak Install.Bat dosyasını çalıştırın.
Daha sonra da FlashWinX64 dosyasını çalıştırın, güncelleme işlemi başlayacak.

Install.Bat dosyasını nasıl çalıştıracağız

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı