Grundig GNB 1450 donma sorunu

onurko93

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce bu konuyu açmıştım. Sorun bir şekilde çözüldü gibi oldu ama çözülmedi aslında.

Masaüstüne tam gelirken donuyordu fakat nolduysa kendiliğinden düzeldi laptop. Daha sonra bari buna RAM alayım takviye edeyim dedim bir 2GB bir RAM aldım taktım fakat 2.5GB civarını kullanıyordu bundan dolayı 64 bitlik Windows 7 formatı attım Intel Grafik Kartınıda kurdum sonra birkaç program yükleyip tam sorun çözüldü derken laptop bir anda dondu. Reset atınca laptop çalıştı ama görüntü gelmedi. Bilgisayarcıya götürdüm RAM kaynaklı olabilir dedi almış olduğum RAM'i değiştirdi ve 1 gün bende kalsın dedi. Ertesi gün sorunun çözüldüğünü söyledi stres testi felanda yapmış dediğine göre. Gittim aldım harbiden sorun yoktu laptopta eve geldim gireyim takılayım dedim Youtube'da video izlerken dondu reset attım ve yine aynı sorun baş gösterdi laptop çalışıyor fanlardan anlaşılıyor fakat görüntü gelmiyor. Laptopda harddisk yok SSD var yeni takılmış.

Yarın yine bilgisayarcıya götürücem ama tavsiyeniz varsa alabilirim şunu şunu yap diye. Teşekkür ederim.

SSD nedir? SSD'ye test yapar mısın? (Hız, sağlık, bad sektör) Yeni olsa bile sorunlu, kronik hatalı olabiliyor.

Yaşanan sorun menreşe ile alakalı görüntünün gitmesi temassızlık olabilir, depolama birimi ile alakalı olabilir, chipset ile alakalı olabilir.

SSD ile kapağı arasına bozuk para veya aynı baskıyı gösterecek kağıt sıkıştırır mısın? Açılmama sorunu SSD'den değil ama böyle sorunlar S-ATA portlarının olduğu bölgeden olabiliyor.

SSD ile kapağı arasına bozuk para veya aynı baskıyı gösterecek kağıt sıkıştırır mısın? Açılmama sorunu SSD'den değil ama böyle sorunlar S-ATA portlarının olduğu bölgeden olabiliyor.
Görüntü olmadığında yani kesildiğinde ekrana flaş tuttum flaş tuttuğum bölge çok rahat gözüküyor yani görebiliyorum masaüstünü.

Görüntü tam olarak kesilmiyor yani kararıyor. Bi türlü çözemedim 1 aydır kafayı yiyeceğim.

Görüntü olmadığında yani kesildiğinde ekrana flaş tuttum flaş tuttuğum bölge çok rahat gözüküyor yani görebiliyorum masaüstünü.

Görüntü tam olarak kesilmiyor yani kararıyor. Bi türlü çözemedim 1 aydır kafayı yiyeceğim.
Monitörün LED'leri patlamış olabilir, bir bilen bilgisayarcı görmesi iyi olur

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı