Grundig GNB 1588 klavye veya Arduino Leonardo ile açılabilir mi?

GreyWolfs12

Decapat
İyi günler arkadaşlar. Grundig GNB i5 1588 B1 marka laptopum var fakat ekranı bozuk ve ekran fiyatı da 500-700 TL arasında oynuyor, bu yüzden yan ekranımla oyun oynuyorum fakat bu sefer de masamın üzerinde çok fazla yer kaplıyor laptop. Aklıma şöyle bir şey geldi: Biraz araştırdıgımda mümkün oldugunu gördüm, klavye ile bilgisayarı Power tuşuyla açtıgımız gibi açıyoruz fakat BIOS'umda nasıl yapıldıgını tam anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.
Not: Eğer aramızda Arduino ile ilgilenen biri varsa klavye yerine Arduino Leonardo kullanabilir miyim fikriniz var mı?
Arkadaşlar çözdum fakat BIOS ile olmuyor amacım bilgiseyarı gizleyip sadece 1 ekran masanın ustunde kalması idi fakat tek bir çözüm bula bildim Power tusundan 2 kablo çekip bilgiseeyarın fanını yanına yeni bir 2'li soket taktım ve role ile ikisini kısa devre ederek çalıştırdım benimgibi yapmaya niyetlenirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Çözdüm bu arada aynısı yapmayı düşünen olursa bana sorar.
çözüm power tuşun dan lehimle iki kablo çekmek :D ve roleyle kıusa devre etmek :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı