Grundig marka kasaya sıvı soğutma nasıl takılır?

Sipahimsi

Centipat
Elimde eski bilgisayarımdan kalma bir kasa var. 2010 yıllarından bir ofis kasası Grundig marka. Kardeşime de bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat bütçem fazla olmadığından ve ekran kartı fiyatlarından dolayı APU sistem kurmaya karar verdim. Elimdeki kasanın da sadece egzoz fanı olduğundan mütevellit ben buna sıvı soğutma takma kararı aldım. YouTube'da bir temizlik videosunda görmüştüm eski bir kasanın egzoz kısmına 92mm bir sıvı soğutucu takmıştı oradan aklıma geldi. Fakat kafamda şüpheler var şu anki kasamın egzoz fanı girişi 120mm desteği var. Videodaki kasanın sıvı soğutma desteği mi vardı yoksa fan bağlanan her yere bu sıvı soğutmalar takılıyor mu? Ucuz bir 120mm sıvı soğutucu alsam kasanın egzoz fan bölümüne yerleştirebilir miyim? Sorum sistem önerisi vs. değil. Böyle bir şey mümkün mü değil mi? Fiziksel olarak takmamda bir engel var mı?

Son düzenleme:
Bir şeyler yapılıp olabilir ama karı ziyanı geçer. Sıvı soğutma yerine kasa içinde dengeli bir fan hava sistemi daha iyi bence. F/P orta halli bir kasa al hem görünüş değişir keyif alırsın hem de paran cebinde kalır.

APU sistem için sıvı soğutmaya bence gerek yok. Hava sirkülasyonu iyi sağlanırsa stok fan bile iş görür.

APU sistem için sıvı soğutmaya bence gerek yok. Hava sirkülasyonu iyi sağlanırsa stok fan bile iş görür.
zaten hava sirkulasyonu iyi ayarlanmayacağı için sıvı soğutma koymak istiyorum. Olmuyorsa önemli değil stok soğutucu ve bu kasa ile devam edeceğim
Bir şeyler yapılıp olabilir ama karı ziyanı geçer. Sıvı soğutma yerine kasa içinde dengeli bir fan hava sistemi daha iyi bence. F/P orta halli bir kasa al hem görünüş değişir keyif alırsın hem de paran cebinde kalır.
Yukardaki arkadaşa cevap verdiğim gibi ben hesaplamasını yaptım. Zaten eğer uymuyorsa gidip kasa vs. almayacağım elimdeki kasa ve stok soğutucu ile devam edeceğim.Sadece merak ettiğim için konu açtım eğer oluyorsa biraz daha biriktirip 120mm bir sıvı soğutucu ile performansı arttırabilirim diye düşündüm.

Geri
Yukarı