Grup prizi açarken elektrik kısılması

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Bir şey fark ettim.

Bilgisayarimi, 3'lu grup prizin anahtar kısmı (acma kapama dugmesi )yanili yani elektrik aktifken fise takinca, cogu zaman evdeki tum elektrik anlik olarak kisilip duzeliyor ve fisten kucuk bir cit sesi geliyor. Ama her şey normal calisiyor.

Bilgisayarimi, bu fisin dugmesi yanili degilken yani elektrik yokken fise takinca ve sonra o anahtari aktif edince yani yakinca, hiçbir sekilde bahsettigim sorun olmuyor.

Neden kaynaklanabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni baktirabildik. Fislere gelen voltaj normalmis ve sigortada sorun bulunmadi.

Eger fise takarken, hizlica takarsam sorun olmayacagi soylendi. ( bunun aciklamasini animsamiyorum, biraz rahatsiz oldugum icin konsantre olup dinleyemedim maalesef).

Bir de baska odada isik yakilinca, tum odamdaki elektrigin saniyelik gozkirpmasi vardi. Ama aksilik, bakildigi sirada olmadi. Yani bir kez oldu ama o zaman da olcum aleti fise bagli degildi.

O andaki, voltaj seviyesine de bakilacakti ama bu yuzden bakilamadi.

Daha yeni baktirabildik. Fislere gelen voltaj normalmis ve sigortada sorun bulunmadi.

Eger fise takarken, hizlica takarsam sorun olmayacagi soylendi. ( bunun aciklamasini animsamiyorum, biraz rahatsiz oldugum icin konsantre olup dinleyemedim maalesef).

Bir de baska odada isik yakilinca, tum odamdaki elektrigin saniyelik gozkirpmasi vardi. Ama aksilik, bakildigi sirada olmadi. Yani bir kez oldu ama o zaman da olcum aleti fise bagli değildi.

O andaki, voltaj seviyesine de bakilacakti ama bu yuzden bakilamadi.

Priz akım korumalı değil mi?

Geri
Yukarı