Grup sürüşlerindeki hız tutkusu

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sırf bu yüzden artık grup sürüşlerine çıkmıyorum. En son çıktığımda 150'den aşağı düşmüyorlardı. İki ilçe arası 55 km yolu 15 dakikada geliyorduk. Bir yerden sonra bu tehlikeli gelmeye başladı. Ben artık sürmüyorum grup olarak. Sadece gece sürüşlerine çıkıyordum yasaklar gelmeden önce. Siz sürüyor musunuz grupça?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu grup sürüşlerinde böyle bir durum var maalesef. Biz arabayla grup sürülerine çıkıyorduk. Bir kişi azıcık hız yapmaya başladığı an hemen arkadaki kişilerde hızlanmaya başlıyorlar. Sürü psikolojisi gibi bir durum var. Sürüş öncesi konuşulup belirli bir hızın üzerine çıkılmaması gerektiği konusunda karar alınmalı bence.

Bu tarz kişilerle grup sürüşe ben çıkmıyorum. Grup sürüşü deneyimsiz kişilerle çok tehlikeli. Gruptaki kişilerin iletişimin iyi olması gerekli. Birbirini gaza getirmemesi gerekli.

Genelde bilerek ya da bilmeyerek büyük cc motor sahibi önden basıp gidiyor. Arkadaki küçük cc ise yetişeceğim diye almaması gereken riskleri alıyor. Ben bir çok arkadaşımla dolaşıyorum. Kendimden küçük cclerde arkadan ben gidiyorum. Önden gidersem arkadaki sürücü yetişmem lazım diye düşünüyor çünkü. Seyir hızını küçük cc belirler büyük değil kısacası.

Yolda bir terslik olduğunda iletişim kurmak uyarmak önemli. Fermuar düzeniyle kullanmak gerekiyor. Gereksiz yere silme geçenlerle bir daha motor kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı