Gryphon Z87 Tabanlı sistem (Çözüldü)

Bence OC yapmayacaksan bile dursun. İlerki zamanlarda (4-5 sene sonra) bir OC ihtiyacı hissedeceksin. 4-5 sene sonra bütün oyunları ultra oynamak için Nvidia 800 serisi ekran kartı ve Broadwell işlemci gerek duyabilir. Onların performansına yetişmek için OC illa yapacaksın zaten kalsın sistem öyle. HDD çıkarıp 120 GB SSD al HDD sonra alabilirsin. Araya Hyper 212 Evo tıkıştırmaya çalış.

Bence OC yapmayacaksan bile dursun. İlerki zamanlarda (4-5 sene sonra) bir OC ihtiyacı hissedeceksin. 4-5 sene sonra bütün oyunları ultra oynamak için Nvidia 800 serisi ekran kartı ve Broadwell işlemci gerek duyabilir. Onların performansına yetişmek için OC illa yapacaksan kalsın sistem öyle. HDD çıkarıp 120 GB SSD al HDD sonra alabilirsin. Araya Hyper 212 Evo tıkıştırmaya çalış.
İleride gerek duyarım gerçekten haklısın, 212 evoyu buraya yazmaya gerek duymadım onuda alıcam :)

Herkes diyor ki OC yapmayacaksa neden adama/gence z87 öneriyorsunuz. Ya kimse mi düşünmüyor bir 5 sene sonra satmaya kalksa alıcısı çıkar mı diye. Ayrıca mATX ana kart önermiyorum ben, bunun dezavantajlarını netten arayıp bulabilirsin her şeyi devletten beklemeden. Ayrıca Msi z87-G45 Gaming hakikaten de OC konusunda daha başarılı ve i5-4670K'a en azından o yakışır.

Son düzenleme:
Herkes diyor ki OC yapmayacaksa neden adama/gence z87 öneriyorsunuz. Ya kimse mi düşünmüyor bir 5 sene sonra satmaya kalksa alıcısı çıkar mı diye. Ayrıca mATX ana kart önermiyorum ben, bunun dezavantajlarını netten arayıp bulabilirsin her şeyi devletten beklemeden. Ayrıca Msi z87-G45 Gaming hakikaten de OC konusunda daha başarılı ve i5-4670K'a en azından o yakışır.
Asus Gryphon anakartın MSİ Z87-G45 anakarttan aşağı aklır bir yanı yok. TUF serisi bir anakart olduğu için 5 yıl garantili. Sensörlerle dolu bir anakart.

Asus Gryphon anakartın MSİ Z87-G45 anakarttan aşağı aklır bir yanı yok. TUF serisi bir anakart olduğu için 5 yıl garantili. Sensörlerle dolu bir anakart.
TUF serisi işin tamamen reklam kısmı. Adam akıllı soğutma ve kasa bulunan sistemde termal sensörlerin hiçbir yararı olmaz. Ayrıca bir ana kart 3 yıl içinde kendiliğinden sorun çıkarmıyorsa sen bir şey yapmadığın sürece 5 yıl içerisinde de sorun çıkarmaz. Bu da çok büyük bir ek özellik değil çünkü en düşük z87 bile 5 yıldan uzun dayanır. Ayrıca OC konusunda matx diğeri kadar stabil olamaz, h100i ile z87 Asus Gene kullanan birinin sıcaklık konusunda şikayetini hatırlıyorum DH'de. Ana kart tabi ki yanmıyor ancak kullandığı atx sistemden 5-10 C' daha sıcak çalıştığını söylüyordu.

TUF serisi işin tamamen reklam kısmı. Adam akıllı soğutma ve kasa bulunan sistemde termal sensörlerin hiçbir yararı olmaz. Ayrıca bir ana kart 3 yıl içinde kendiliğinden sorun çıkarmıyorsa sen bir şey yapmadığın sürece 5 yıl içerisinde de sorun çıkarmaz. Bu da çok büyük bir ek özellik değil çünkü en düşük z87 bile 5 yıldan uzun dayanır. Ayrıca OC konusunda matx diğeri kadar stabil olamaz, h100i ile z87 Asus Gene kullanan birinin sıcaklık konusunda şikayetini hatırlıyorum DH'de. Ana kart tabi ki yanmıyor ancak kullandığı atx sistemden 5-10 C' daha sıcak çalıştığını söylüyordu.
Anakart 3 yıl içerisinde sorun çıkarmadı diye ileride biz bir şey yapmasak bile sorun çıkarmayacak anlamına gelmez. Bence anakart için 5 yıl garanti çok iyi bir artı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı