GSKILL Aegis 8GB ile Corsair Vengeance 8GB Uyumlu mudur?

Çalışırlar, fark edilmeyecek uyum sorunları olur aralarında. 2133 MHz'de çalışırlar yalnız. En iyisi aynısından alman ya da eldekini satıp ikisini bir alman.

Elindeki RAM 2133 MHz de çalışıyor. Sen 2400 MHz bir RAM aldığın zaman 2133 MHz 2400 e çıkamayacağı için 2400 lük olanı kısıtlayacak ve beraber en fazla 2133 MHz de çalışacaklar. Çalışma konusunda bir sıkıntı çıkmaz ama 2133 lerin 2400 lerden daha ucuz olduğunu düşünürsek, sen 2400 lük aldığın zaman 2133 performansında kullanacağın için aradaki parayı çöpe atmış olursun. Ayrıca anakartının da 2400 ü destekleyip desteklemediğini bilmelisin. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Al tak çalıştır bir sıkıntın olmaz ama aynı marka modelden alman tabii ki de daha iyi olur.

Ben sırf 2400 daha ucuz diye 2400Mhz'lik aldım. Bulamıyorsun neredeyse 2133MHz RAM.

Teknoloji ilerlediği için piyasadaki daha iyi olan parçalar sık bulunur hale geliyor, eski parçalar da etrafta çok bulunmadığı için pahalı oluyorlar. Ama DDR4 2133 MHz RAM ler, fiyatlarının 2400 MHz RAM lerden daha ucuz olacağı kadar eskimedi henüz. Yine de araştırmayla alakalı bir durum bu geçen gün benim 754 TL ye bulduğum ekran kartına 990 TL veren bir arkadaşa denk geldim geçen gün. Piyasa araştırması önemli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı