Gskill mi Kingston mu

Yasemin

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar_3701911.jpg
Bilgisayar_3924881.jpg

1866 mhz ram alacağım. 600 TL limitim var. Anakart memory support destekleyen listede ikisi de var ama hangisini alsam? Çok düşünüyorum. 16 gb olmak şartıyla sağdaki mi soldaki mi arkadaşlar. Quad channel olduğunuda söyleyeyim. Yani 4 kanal kullanacağım.​

Teşekkür ederim sıvı soğutucu kullanıyorum zaten Eki Görüntüle 23637 şuan kullandığım ram benchmark'ı arkadaşlar 70 ns diyo :) normalde 11 yada 9 olması gerekir değil mi ?
Bu bahsettiğiniz tam olarak o değil "Column Address Strobe Latency" kısaca CAB L daha da kısaca CL. Ama CL'nin az olması her zaman iyi olduğu anlamına gelmez. Mesela Ddr2 Ram'ler CL 6-7'dir çünkü boyutları daha ufaktır.

G.Skill, Corsair ve Kingston ram platformunda efsaneleşmiş markalar. Genellikle parası olan kişiler Corsair'e yönelirken, F/P ürünü isteyen kişiler G.Skill'e yönelir. Paran varsa Corsair al, kısıtlıysa G.Skill. Gerçi öyle değil 600 TL büyük bir mebla. Ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum :)

Not : Kingston'dan USB cihazım dışında hiç hoşlanmadım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı