GSKILL RipjawsV 16GB VS Corsair Vengeance 16GB

Ram anakart uyumu konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor ddr3 anakartıma ddr3 corsair vengeance ram almıştım uyumlu değilmiş gskill ile sistem topladım 3600 mhz olmasına ve anakartım 3466mhz desteklemesine rağmen sorunsuz çalışıyor bundan sonra hep Gskill.

@riseofturkey anakartın 3466 MHz desteklemesine rağmen 3600 MHz RAM o anakartta çalışıyorsa, o RAM 3600 MHz hızında çalışmaz. Anakartın desteklediği en yüksek frekansta yani 3466 MHz hızında çalışır. Ayrıca eski sisteminde RAM'i almadan önce resmi bellek destek listesine baksan böyle bir hataya düşmezdin.

@riseofturkey anakartın 3466 MHz desteklemesine rağmen 3600 MHz RAM o anakartta çalışıyorsa, o RAM 3600 MHz hızında çalışmaz. Anakartın desteklediği en yüksek frekansta yani 3466 MHz hızında çalışır. Ayrıca eski sisteminde RAM'i almadan önce resmi bellek destek listesine baksan böyle bir hataya düşmezdin.
Bakın desteklememe sorununa bilimsel bir yöntemle çözemezsiniz deneme yanılmayla olur o listedekiler denenmiş olanlar fakat denenmemiş birçok RAM'de de çalışabiliyor. Şans işi bunlar. Bir de size bir sorum olacak anakartımda 3466 mhz destekliyor ama xmp1 de 3600 mhz yazıyor bu şekilde çalıştırsam 3466da mı çalışacak? Xmp1den başka seçenek yok biosta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı