Gskill Sniper 2*4 1600Mhz Ram Sorunu

shayze92

Hectopat
Öncelikle merhabalar, son zamanlarda canımı sıkan bu ram problemi için yardım almak istiyorum siz değerli dostlardan,abimlerimden,kardeşlerimden. Problem şu;

1.5 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım Gskill Sniper 2*4 1600 Mhz ramlarimi dual olarak anakarta taktığımda, sistemin normal çalışmasında yani; masaüstü kullanımda veya internette herhangi bir problem yok. Fakat oyunlara girdiğimde, biraz zaman geçtikten sonra oyun 1-2 saniye duruyor yine aynı şekilde hemen arkasından 1-2 sn siyah bir ekran geliyor ve oyun kaldığı yerden devam ediyor. Ram'in birini söküp tek slot 4 Gb olarak kullandığımda, hiçbir problem yok gayet stabil bir şekilde çalışıyor. Biosumu güncelledim, ekran kartı driverlarımda son sürüm, directx de, sürücüleri yeniden silip kurdum, sıcaklıklar normal, ramleri tek tek denedim, aynı şekilde slotlarıda fakat sorun devam etmekte. (Askere gitmeden ekran kartı hariç bu sistemi toplamıştım yeni aldığımda da aynı problem vardı, tek slot ram ile idare ettim. Askerden geldikten sonra bir tek ekran kartını yeni aldım fakat 8 gb olarak kullanmak istiyorum. Düşününce neden çöpe atmış olayımki paramı) Sistemimide yazayım şöyle;

-Asus M5A78L-M LX V2 anakart
-Amd Fx-6100 3.3 Ghz işlemci
-Gskill Sniper 2*4 (8 Gb) 1600Mhz ram
-Sapphire R7 265 Dualx 2GB 256 Bit Directx 11.2 ekran kartı
-1 Tb Seagate 7200 Rpm 32Mb harddisk
-Xıleance 500w psu

Malesef ki o da değil. Çünkü bahsettiğim gibi sistemi ilk topladığımda HD6670 ddr3 2 gb 128 bit ekran kartı vardı, onda da dual ram takınca aynı sorun oluyordu. Acaba Pcı girişinde mi sıkıntı var diye düşünerek, onboard kartla da denedim yine aynı problem. Acaba biostan bir ayar falan mı var?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı