GSM iletişim arka cam değişimi sonrası kameramı bozdu

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herhangi bir şekilde suçlamak için yazmıyorum, yalnızca fikir almak için.

Konularımdan bakabilirsiniz biraderin telefonu bozuldu onu tamir için GSM iletişime gittim. Gitmişken kendi telefonumun (iPhone 12 Pro max) arka camı çatlak olduğu için değişmelerini rica ettim. Değişim sonrası telefona sarılı bir sürü lastik olduğu için düzgünce test edemedim ama telefondan IBAN'ı okutmak istediğimde IBAN bir türlü netleşmedi. Bu arada tamire almadan önce denediler arkadaşlar ve kamerada önceden fark etmediğim bir sıkıntı çıktı. 2.5 lense alınca ekranda noktalar çıkıyordu. Telefonu aldığımdan beridir hiç dikkatimi çekmedi ama yeni olmuştur diye tamam abi sorun yok değişin camı dedim. Değişim sonrası dediğim gibi IBAN okumadı telefon bulanık kaldı. Garantinin uygulamasından olduğunu düşünüp IBAN'ı elle yazıp devam ettim.

Arkadaşlar telefona bakıp size haber ederiz dediler ben de o şekilde X i bırakıp çıktım. Metroya binip eve doğru yola çıktım. Metrodan çıkınca martı kiralamak için kamerayı açtığımda fark ettim ki o da bulanıktı ve QR kodu okuyamıyordu. Ben GSM iletişime giderken de martı kullandım ve (ekran fotoğrafı var sürüşün gün saat ve rota olarak) herhangi bir sıkıntı yoktu sorunsuzdu kameralarım. Sonra normal kamera uygulamasına girince fark ettiğim üzere 1X ve üzeri bütün mesafelerde kameram yakın ve orta mesafeyi netlemiyor, daha doğrusu direk hiç netleme yapmıyor uzakta dahil. Zaten uzağa fokuslu olduğu için uzağı net çekiyor o kadar. 0.5'e alınca bir anda netleşiyor ama dediğim gibi diğer kamerada sorun var. Arkadaşla WP'den iletişim kurdum anlattım ve reddetti bizim kameralarla ilgili bir operasyonumuz yok diyerek. Sonrasında ben ısrarcı olunca telefonu teslim alan arkadaşımız hala burada isterseniz gelin dedi. Ben de X için haber verdiğiniz zaman gelirim dedim. Nispeten uzak kalıyor çünkü.

Sizce telefonu tekrar götürdüğümde ücretsiz tamirini istemeli miyim?

Veya reddederlerse ne gibi bir yol izlemeliyim?

Orada kocaman yazıyor almadan önce test edin diye ama ben uygulamadan kaynaklı olduğunu düşündüğüm için bir sorun olmadığını varsaydım. Bu beni haksız duruma düşürür mü? Sonuçta sen aldın aldığına göre sorun yokmuş veya aldıktan sonra düşürmüşsündür vs diyebilir mi?

Herhangi bir şekilde suçlama yapmıyorum belki de gittigimde direk sorunumu çözecekler bilmiyorum sadece fikir almak için soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

@Şebnem Ferah
Senin de fikrini alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir şekilde suçlama yapmıyorum belki de gittigimde direk sorunumu çözecekler bilmiyorum sadece fikir almak için soruyorum. Şimdiden teşekkürler.
GSM bu tür konularda çok sıkmaz tüketiciyi, uygun bir dil ile anlatırsanız çözülür, ilk ücretsiz bakarlar tahmin ediyorum ki yerleştirememişler veya oturamamış gibi olabilir. Bunu yaparlar. Kamerada hasar olduğunu çok zannetmiyorum.

Herhangi bir maddi sorun olursa yardım ederim isterseniz.

Son düzenleme:
Şuanda gsm den çıkıyorum. Hiç kuşku etmeden direk tamam hemen baktırayım dedi oradaki abi. Sordum whatsappa bakan abi o değilmiş. ( dünden beri telefonları teslim edip teslim aldığım abiden bahsediyorum.) X i güzel bi şekilde tamir edip garanti verdiler. 12 pro max De şuanda sorunsuz çalışıyor. Özür dileyip teslim etti yeniden telefonu. (ücret istemeden)

Bugüne kadar hiçbir tamirciye güvenmedim ailemdekilerin motor-arabalarını-telefonlarını tamircilere teslim ederken içim rahat olmuyordu. Ama heryerden pozitif duyunca birde böyle bir sorunuma hiç kuşkusuz böyle bir çözüm ürettikleri için bir daha tamir ettirmem gerekse gözüm kapalı güvenirim. Öyle bi güven verdiler yani türkiyede az bulunur cinsten

Ustaların o kadar herşeye, gereksiz herşeye para istemelerine alışmışım ki dün böyle birşey olunca aklımdan adamla binbir türlü tartışma senaryosu geçmişti 😂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı