GSS ne zaman bitiyor?

Just

Kilopat
Daha fazla  
4 gün önce 18 yaşına girdim, çalışmıyorum. YKS'ye hazırlanıyorum. Genel sağlık sigortasından yararlanabiliyor muyum? Birkaç gün sonra diş hastanesi ve sonrasında Gastroenteoroloji ve KBB randevularım var. Bilginiz varsa yazar mısınız?

GSS primi ödemek zorundasın her ay. 300 TL idi aylık. Bu ay zam geleceği söyleniyordu, ne kadar olur bilemem.

Peki hocam şu an kaydım var değil mi? Nereden ödenecek, başka işlem gerekli mi? e-Devlet'te GSS prim soruglamada bu var;

1688168999341.png

Peki hocam şu an kaydım var değil mi? Nereden ödenecek, başka işlem gerekli mi? e-Devlet'te GSS prim soruglamada bu var;

Eki Görüntüle 1842680

Senin GSS prim borcun daha sisteme düşmemiş demek ki. Muhtemelen yeni 18 yaşına girdiğin içindir. Ayda 1 girip kontrol edersin borcun var mı diye. Ben ziraat ATM'den ödüyorum. Ödedikten sonra makbuzu da alıyorum. 2 defa ödenmiş olduğu halde ödenmemiş gözüktü, ödeme yaptığım makbuzları SSK'ya götürünce borcumu sildiler. Sistem biraz sıkıntılı yani, makbuzları sakla.

Senin GSS prim borcun daha sisteme düşmemiş demek ki. Muhtemelen yeni 18 yaşına girdiğin içindir. Ayda 1 girip kontrol edersin borcun var mı diye. Ben ziraat ATM'den ödüyorum. Ödedikten sonra makbuzu da alıyorum. 2 defa ödenmiş olduğu halde ödenmemiş gözüktü, ödeme yaptığım makbuzları SSK'ya götürünce borcumu sildiler. Sistem biraz sıkıntılı yani, makbuzları sakla.
Hocam biraz hortlatmış olacağım ama sorum var. Şu ana hala prim 0 TL gözüküyor . E devletten SPAS sorgulama yaptığımda kapsam dışı gözüküyor . 18'e girdikten sonra herhangi bir işlem yapmam gerekli mi? Sosyal güvenlik kurumları vs ?

Bugün SGK'ye gittim ve bilgi aldım. 18 yaşına girdikten sonra mezun olsan bile 20 yaşına kadar evde çalışan ya da emekli biri varsa onun üzerinden yararlanılıyormuş. Şu an babam çalıştığı için 2024 12. aya kadar onun üzerinde sigortalı oluyormuşum.
Hocam siz ne zamandan beri ödüyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı