GT 1030 2 GB Low profil ekran kartı

Bu model bildiğim kadarıyla aktif soğutmalı... 300w psu yeterli denilmiş, muhtemel düşük güç tüketimli...

+ - 1500 civarı fiyatlarla bulunabiliyor...

Son düzenleme:
Kaç watt bilmiyorum ama GT 1030 zaten çok yakan bir kart olmadığı için gerek yok, yine de sorayım. Hangi PSU?
Hocam psu ya bakmadım
O kadar yapmaya gerek var mı bilmiyorum açıkçası, zaten güç tüketen bir kart değil pek. 200 TL daha çıkıp aktif soğutmalı da alabilir direkt.

İkinci el baktın mı hiç? Belki bir şeyler çıkar.
ikinci el alacak şansım yok öğrenci olduğum için elimdeki paranın uçma ihtimali var dolandırılma vs. ve kargo teslimat olmassa yüzyüze alamam hocam
R7 240'a yeten 1030'a da yeter. Aynı olması lazım güç tüketimlerinin. 1030 daha az bile olabilir mimariden ötürü.

Hocam GTA 5, Valorant, FH4, The Witcher 3, FH5 gibi oyunları bu sistem ve GT 1030 FPS açısından nasıl etki eder

Hocam PSU'ya bakmadım.

Kasanın arka kapağını açıp bakabilirsin istersen.

İkinci el alacak şansım yok öğrenci olduğum için elimdeki paranın uçma ihtimali var dolandırılma vs. ve kargo teslimat olmazsa yüz yüze alamam hocam.

Sahibinden'de Param Güvende uygulaması olması lazım, o şekilde alışveriş yapabilirsin belki. Takas da olabilir. Benimki öneri ama sana kalmış tabii.

GDDR5 olan alınabilir. Önemli olan o.

Şu anki sistemime GDDR 5 uyar mı peki.
Kasanın arka kapağını açıp bakabilirsin istersen.

Sahibinden'de param güvende uygulaması olması lazım, o şekilde alışveriş yapabilirsin belki. Takas da olabilir. Benimki öneri ama sana kalmış tabii.

Tamamdır hocam bir de bir sorum daha olacak GDDR 5 olması neden önemli?

Şu anki sistemime GDDR5 uyar mı peki?

Uyar, ekran kartı belleklerinin anakartlık bir durumu yok. Normal RAM gibi değiller yani.
Tamamdır hocam bir de bir sorum daha olacak GDDR5 olması neden önemli?

Bellek performansı GDDR5'te daha yüksek GDDR4'e göre. Bu da doğrudan FPS'e yansıyan bir durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hacım GT 1030 yerine RX550'lere bakmanı tavsiye ederim arlarında 7-8 FPS fark var 750 Ti ile aynı performansı veriyor 550, son yıllarda aldığı güncellemelerle güçlendirdiler kartı.

Hacım GT 1030 yerine RX550'lere bakmanı tavsiye ederim arlarında 7-8 FPS fark var 750 Ti ile aynı performansı veriyor 550, son yıllarda aldığı güncellemelerle güçlendirdiler kartı.

Hocam RX 550 güzel kartta işte bin TL'lik bir fark var ortada ikinci el alma şansım yok ne yazık ki
Uyar, ekran kartı belleklerinin anakartlık bir durumu yok. Normal RAM gibi değiller yani.

Bellek performansı GDDR5'te daha yüksek GDDR4'e göre. Bu da doğrudan FPS'e yansıyan bir durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Intel Xeon X3440 işlemcim ile GT 1030 GDDR5 iyi bir performans verir mi?

Hocam Intel Xeon X3440 işlemcim ile GT 1030 GDDR5 iyi bir performans verir mi?

Eski donanımlar hakkında pek bilgi sahibi sayılmam ancak kendi segmentine göre tatmin edecektir.

Geri
Yukarı