GT 1030 anlık GPU kullanımı düşüşü

Burak3421

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, burada yeniyim. Ben oyunları oynarken CPU ve GPU kullanımım 100 ve 2 dk sonra GPU kullanımım 50'lere düşüyor. Haliyle FPS'de 30'lara düşüyor. Ekran kartım GT 1030 CPU i5 2400 16 GB 1600MHz RAM.

4 Aydır bunla uğraşıyorum. Cevabı olan yazabilir mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, burada yeniyim. Ben oyunları oynarken CPU ve GPU kullanımım 100 ve 2 dk sonra GPU kullanımım 50'lere düşüyor. Haliyle FPS'de 30'lara düşüyor. Ekran kartım GT 1030 CPU i5 2400 16 GB 1600MHz RAM.

4 Aydır bunla uğraşıyorum. Cevabı olan yazabilir mi? :)

Sıcaklıklara baktın mı? Muhtemelen sıcaklıktan kaynaklı.

O anlamda söylemedim sadece öneride bulundum yanlışım olduysa özür dilerim.

Tamam sorun yok kusura bakmayın.
Ama aldığımdan 4 ay sonra öyle olmaya başladı ilk 3 ay yoktu (7 ay önce aldım)

MSI Afterburner indirip sıcaklıkları kontrol edebilir misin nasıl yapılacağını bilmiyorsan bu rehberi izleyebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcaklıklara baktın mı? Muhtemelen sıcaklıktan kaynaklı.
sıcaklık oyunda 85 felan 85 i geçmiyor
Tamam sorun yok kusura bakmayın.

MSI Afterburner indirip sıcaklıkları kontrol edebilir misin nasıl yapılacağını bilmiyorsan bu rehberi izleyebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama PC'ye format attığım için oyun yok (düzelir diye format attım düzelmedi )
Oyunu yükledim sinir olup sildim
Bi sorum daha var i52400 gt1030 darboğaz yaşanır mı

sıcaklık oyunda 85 felan 85 i geçmiyor

Ama PC'ye format attığım için oyun yok (düzelir diye format attım düzelmedi )
Oyunu yükledim sinir olup sildim
Bi sorum daha var i52400 gt1030 darboğaz yaşanır mı
85 fazla sorununuz bence sıcaklıktan dolayı msi afterburner ile fanları 100 e çekin ve öyle oynamayı deneyin fanlar max dayken sıcaklıklara ve gpu yüzdesine bakmayı unutma

85 fazla sorununuz bence sıcaklıktan dolayı MSI Afterburner ile fanları 100'e çekin ve öyle oynamayı deneyin fanlar Max'dayken sıcaklıklara ve GPU yüzdesine bakmayı

85 fazla sorununuz bence sıcaklıktan dolayı MSI Afterburner ile fanları 100'e çekin ve öyle oynamayı deneyin fanlar Max'dayken sıcaklıklara ve GPU yüzdesine bakmayı unutma

Hemen deniyorum
fan hızına dokunamıyorm

Yeni konular

Geri
Yukarı