GT 1030 Ekran Kartı İçin Anakart ve İşlemci Tavsiyesi

Emin misiniz hocam ? O kadar araştırma yaptım . Darboğaz olmaz fln dediler.(Yabancı forum sitelerde ve bazı sitelerde.)

Evet eminim. Hanımımın pcsinde var o işlemci. Çok güç çekiyor ve aşırı ısınıyor. Üstüne üstlük performansı düşük. GTA V falan mümkün deil. PUBG anca 30 FPS

bir konuda darboğaz yapmaz demişler bide benim istediğim aman aman FPS değil ben zaten en düşük ayarlarda 1024*768 çözünürlük 4:3 oynuyorum tahmini kaç fps alırım. ( bu ayarlarda +130 fps versin yeter)

GT 1030 la cok fazla dar bogaz yapacaktır o işlemci. Çok kötü bir işlemcidir. Anca CS:GO oynatır. Kardeş neden bu kadar zorluyosun ki ? Az daha para biriktir almışken güzelini al sonra kafan agrımasın.

Ha pardon hocam en son açtığım konudaki işlemciye yazdınız sannettim kbyın Q6600 işlemci ile darboğaz yapar mı ?

İyice kafam karıştı hocam . Bazı arkadaşlar darboğaz olmaz oynarsın diyor. Bide test videolarındada baya iyi ikisi çalışıyor.
Öteki konunu gördüm şimdi. Sadece CS:GO için yeterlidir 100+ FPS verir tabiki. Ama genel olarak oyunlarda performansı düşük bi işlemcidir. Güncel oyunlarda sorun çıkartabilir sana.

İyice kafam karıştı hocam . Bazı arkadaşlar darboğaz olmaz oynarsın diyor. Bide test videolarındada baya iyi ikisi çalışıyor.
Öteki konunu gördüm şimdi. Sadece CS:GO için yeterlidir 100+ FPS verir tabiki. Ama genel olarak oyunlarda performansı düşük bi işlemcidir. Güncel oyunlarda sorun çıkartabilir sana.

Güncel oyun alcak param olsa zaten bu parçalar almazdım hocam.Oynadığım oyun CS:GO,ETS 2 MP ve Zula(Zulayıda kardeşim için oynuyom zaten)

Bak kaç kişi öneride bulunmuş sana biraz daha paranı biriktir diye.
Pentium G4560 bak fiyatıda 250 TL civarı seni baya baya götürür.
Belki 2. el felan bulursun.
Burada kimseyi dinlemeyeceksen neden konu açıyorsun ?

Bunu alıyorsam en az 220 TL'lik anakartta almalıyım sistemim amd işlemci destekli farkındaysanız.
220 TL anakart
250 TL işlemci
400 TL GT 1030
Bide bunları yapıyon ramde eklemek lazım +4 Gb Ram 150 TL
1020 TL fln hadi zorla en düşük 900 TL (ben öğrenciyim aileme böyle bir şey aldırıp yük olmak istemem .)Şuanda elimde 250 TL var geri kalanı aylık taksit yaptırcam zaten. Kızmayın ama her şey dışardan görüldüğü gibi değil bir şeyin içini bilmeden yorum yapmazsanız sevirim.

Bunu alıyorsam en az 220 TL'lik anakartta almalıyım sistemim amd işlemci destekli farkındaysanız.
220 TL anakart
250 TL işlemci
400 TL GT 1030
1020 TL fln hadi zorla en düşük 900 TL (ben öğrenciyim aileme böyle bir şey aldırıp yük olmak istemem .)Şuanda elimde 250 TL var geri kalanı aylık taksit yaptırcam zaten. Kızmayın ama her şey dışardan görüldüğü gibi değil bir şeyin içini bilmeden yorum yapmazsanız sevirim.
Tamam bu parçaların 2. El olanlarına bak o şekilde geri kalanını taksit yap daha iyi olmaz mı sence de ? Oynadığın oyunlarda seni uzun süre idare edecek bir sistem topla en azından. Elindeki parayı da çöp etmemeni ister buradaki herkes.

220 TL anakart
250 TL işlemci
400 TL GT 1030
Tamam bu parçaların 2. El olanlarına bak o şekilde geri kalanını taksit yap daha iyi olmaz mı sence de ? Oynadığın oyunlarda seni uzun süre idare edecek bir sistem topla en azından. Elindeki parayı da çöp etmemeni ister buradaki herkes.

2. El baktım hocam bulamadım.Çin'den getirmekte sıkıntı.(Aksaray da yaşıyorum ve burada bilgisayarcılarda bu parçalar olsa bile pek güvenmiyorum.)(Gazıklayan gazıklayana yaşımda küçük olduğundan sıkıntı çıkıyor bir şeyde diyemiyorum)

Geri
Yukarı