GT 1030 için AM3 işlemci önerisi

Enes_kaya37

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
Anakart
AsRock N68 S3 UCC
Merhaba. Şu anki sistemimi Update edip ekran kartı ve işlemci almak istiyorum. Aklımda ekran kartı olarak MSI Aero GT1030 2 GB var bunu karşılayabilecek AM3 işlemci arıyorum.
Not ekran kartını henüz almadım ikisini bir alacağım aklımda AMD Phenom X6 6 çekirdekli işlemci var.

Ayrıyeten bu ikisi için 350W PSU yeterli olur mu?

Merhaba. Şu anki sistemimi Update edip ekran kartı ve işlemci almak istiyorum. Aklımda ekran kartı olarak MSI Aero GT1030 2 GB var bunu karşılayabilecek AM3 işlemci arıyorum.
Not ekran kartını henüz almadım ikisini bir alacağım aklımda AMD Phenom X6 6 çekirdekli işlemci var.

FX serisi öneririm.

GT 1030 tam yükte yaklaşık 30W tüketiyor... AMD Phenom II X6 1100T ise 125W...

350W kaliteli PSU yeterli olacaktır diye düşünüyorum...

Sistem için yeni PSU alınacaksa, 400W olanı tercih edebilirsiniz.

GT 1030 tam yükte yaklaşık 30W tüketiyor... AMD Phenom II X6 1100t ise 125W...

350W kaliteli PSU yeterli olacaktır diye düşünüyorum...

Sistem için yeni PSU alınacaksa, 400W olanı tercih edebilirsiniz.

Eğer yeterli olursa almayı düşünmüyorum zaten 1 sene sonra yeni sistem alacağım bunlar idare etsin diye yaz tatilinde sonra satarım zaten peki Phenom X4 nasıl olur FPS yönünden diğerine göre çok fark var mıdır?

Eğer yeterli olursa almayı düşünmüyorum zaten 1 sene sonra yeni sistem alacağım bunlar idare etsin diye yaz tatilinde sonra satarım zaten peki Phenom X4 nasıl olur FPS yönünden diğerine göre çok fark var mıdır?
Güç tüketimi aynı... PSU yeterli gelecektir diye düşünüyorum, olmazsa sonrasında değiştirilebilir. Aralarında (AMD Phenom II X6 1100T - Phenom X4 955) yaklaşık 35% lik bir performans farkı görünüyor... Youtube videolarından da fikir edinebilirsiniz.

Geri
Yukarı