GT 1030 için Debian paket yöneticisi kullanan dağıtım önerisi

Makaleler
3
Daha fazla  
Yakında sistemime format atmak zorunda kalacağım bu süre boyunca tekrardan Linux kullanmak istiyorum, önceden Ubuntu kullanıyordum ancak kasma donma problemi çıkardığından dolayı tekrardan Windows'a döndüm, acaba bana önerebileceğiniz, bir dağıtım var mıdır? Tercihim Debian tabanlı olması çünkü Ubuntu'ya işime yarayan çoğu yazılımı kurmuştum. Ancak Ubuntu'nun stabil olmadığı konusunda duyumlar var, ve daha iyi dağıtımlar olduğu söyleniyor, sürücülerimin ve program desteğinden ötürü sizden Debian tabanlı. Deb veya .Dpkg dosya sistemi kullanan dağıtım önerisi istiyorum.
A8 7600.
GT 1030.
MSI A68HME33V2.
8GB Ram
WD HDD.
Discord gibi programlar benim için zorunludur.
1 TB HDD'min yarısını Windows yarısını Linux yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Yakında sistemime format atmak zorunda kalacağım bu süre boyunca tekrardan Linux kullanmak istiyorum, önceden Ubuntu kullanıyordum ancak kasma donma problemi çıkardığından dolayı tekrardan Windows'a döndüm, acaba bana önerebileceğiniz, bir dağıtım var mıdır? Tercihim Debian tabanlı olması çünkü Ubuntu'ya işime yarayan çoğu yazılımı kurmuştum. Ancak Ubuntu'nun stabil olmadığı konusunda duyumlar var, ve daha iyi dağıtımlar olduğu söyleniyor, sürücülerimin ve program desteğinden ötürü sizden Debian tabanlı. Deb veya. Dpkg dosya sistemi kullanan dağıtım önerisi istiyorum.
A8 7600.
GT 1030.
MSI A68HME33V2.
WD HDD.
Discord gibi programlar benim için zorunludur.
1 TB HDD'min yarısını Windows yarısını Linux yapabilir miyim?

Ubuntu bayağı stabil, hiçbir sorun yaşamadım. Ama biraz ağır bir sistem olduğu için eğer RAM'iniz vs. yetersiz ise başka distrolara bakabilirsiniz. Kde neon, Elementary OS ya da Linux Mint sizin için yeterli olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı