GT 1030 nasıldır?

Daldala

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Yakın zamanda bir bilgisayar alacağım. Yazılım öğrenmek istiyorum, oyun oynamayacağım. Düşük fiyatlı ama yarı yolda bırakmayacak sessiz ekran kartı önerebilir misiniz? Yine bunun gibi konularda GT 1030 tavsiye etmişler. Yarı yolda bırakır mı? Kronik sorunları var mıdır?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
Alacağım sistemin özellikleri;

AMD Ryzen 5 3600X işlemci.
8 GB 3600 MHz RAM.
MSI B450 Mortar Max anakart.
Samsung 970 EVO Plus 500 GB SSD.
FSP 60AHBC 600W güç kaynağı.

Merhaba,
Yakın zamanda bir bilgisayar alacağım. Yazılım öğrenmek istiyorum, oyun oynamayacağım. Düşük fiyatlı ama yarı yolda bırakmayacak sessiz ekran kartı önerebilir misiniz? Yine bunun gibi konularda GT 1030 tavsiye etmişler. Yarı yolda bırakır mı? Kronik sorunları var mıdır?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
Alacağım sistemin özellikleri;

AMD Ryzen 5 3600X işlemci.
8 GB 3600 MHz RAM.
MSI B450 Mortar Max anakart.
Samsung 970 EVO Plus 500 GB SSD.
FSP 60AHBC 600W güç kaynağı.

Bu sisteme neden GT1030 almayı düşünüyorsunuz önce onu sorayım :)

Bütçem 6000-6500 arası, bu konularda çok bilgili değilim. Evet 1650 hatta zorlarsam 1650 super alabilirim ancak oyun oynamayacağım için ekran kartını ucuz tutmak istedim.
Öncelikle ram i 2x8 yaparsanız çok daha iyi performans alırsınız. Oyun oynamayacaksınız ryzen 7 4750g apu sistem de toplayabilirsiniz.
Söylemeyi unutmuşum ikinci rami ileride ekleyeceğim.
Birde bu işlemci 1030 gibi bir ekran kartına darboğaz yapar mı? Dediğim gibi pek bilmiyorum.
Sisteminizin PSU'su başarılı değil, AHBC kötü bir ünite. GT1030 sıfır almaya değmez 2.elden RX460 almak daha mantıklı.
Lütfen bu konuda bana yardımcı olun. Güç kaynağı seçimini kötü yaptığımın bende farkındayım. Ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı