GT 1030 + Ryzen 5 1600 sistem nasıldır?

The Yiğit

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım - Oyun Geliştiriciliği
Aşağıdaki PC GTA 5, Valorant, CS:GO vb. oyunlar için iyi midir? En düşük ayarlarda oynayacağım zaten.
  • Ryzen 5 1600.
  • GTX 1030 2 GB.
  • 256 GB M.2 SSD.
  • 1TB HDD.
  • B450M S2H anakart.
  • Kingston Fury 8+8 3200MHz 16 GB RAM.
  • AMD Wraith prism işlemci soğutucusu.
  • 500W 80+ PSU.

Son düzenleme:
Kanka imzamdaki sistemimden pek bir farki yok. CS:GO, GTA 5 cok rahat oynatiyor. CS:GO 720p low ayarlarda 200 FPS aliyorum

En düşük ayarlarda dediğiniz oyunlar için yeterlidir.

Rekabetçi oyunlarda anlık takılmalar yaşamamak için bir SSD fena olmaz.

Varmış, gözümden kaçmış. :)

GTA'yı high MSAA açılmadıkça high ayarlarda oynatır. CS:GO ve Valorant'ı rahatlıkla açar. Ancak CoD Warzone gibi ekran kartını da tüketen oyunlarda fazla bir performans beklememek lazım.

GTA'yı high MSAA açılmadıkça high ayarlarda oynatır. CS:GO ve Valorant'ı rahatlıkla açar. Ancak CoD Warzone gibi ekran kartını da tüketen oyunlarda fazla bir performans beklememek lazım.
Warzone felan oynamıyorum zaten bana csgo valorant vb oyunlarda gerek config gerek sistem içinden kendi performans ayarlariyla 200 civari versin yeterli

İşlemci, RAM ve anakart GTX 1650-1060-1660, RX 570-580 gibi kartları rahat rahat besleyebilir. Tahmin ediyorum bu açıdan ileriye yönelik bir GPU yükseltmesi olabilecek şekilde ayarlamışsın donanımı. GT 1030 ile belli oyunları şu an için 720P'de oynayabilirsin zaten. Bence fena sistem değil. PSU tarafı ileriye yönelik GPU yükseltmesinde nasıl yanıt verir emin değilim. SSD ve HDD tercihi güzel (markalar sana kalmış ama belli kaliteyi yakalamak gerekli).

Rekabetçi oyunlarda anlık takılmalar yaşamamak için bir SSD fena olmaz.

Varmış, gözümden kaçmış. :)
M2 ye kurucam zaten surekli oynadiklarimi :)
İşlemci, RAM ve anakart GTX 1650-1060-1660, RX 570-580 gibi kartları rahat rahat besleyebilir. Tahmin ediyorum bu açıdan ileriye yönelik bir GPU yükseltmesi olabilecek şekilde ayarlamışsın donanımı. GT 1030 ile belli oyunları şu an için 720P'de oynayabilirsin zaten. Bence fena sistem değil. PSU tarafı ileriye yönelik GPU yükseltmesinde nasıl yanıt verir emin değilim. SSD ve HDD tercihi güzel.
Evet ileride ekran kartı yükseltmesi yapıcam ve gerekirse rtx i bile besleyebilecek bi işlemci ve anakart seçtim o yüzden. Csgo valorant harici oyun pek oynamam gta 5 de ara sira okadar. Warzone felan oynamicam yani ekran kartini update edene kadar beni uzmesin yeter
Parcalarin tam modelini yazabilir misin? Dediginiz oyunlari oynatir.
Hangi parçaların hocam ? Ramler 8x2 kingston fury 3200mhz , ssd patriot m2 ssd anakart gigabyte b450m s2h psu highpower 500w 80+ hpq, bide amd wraith prism cpu cooler var
Kanka imzamdaki sistemimden pek bir farki yok. CS:GO, GTA 5 cok rahat oynatiyor. CS:GO 720p low ayarlarda 200 FPS aliyorum
1024x768 de en düşük ayarlarda oynuyorum blackbarsız.

Yeni konular

Geri
Yukarı