GT 1030 sistem oyun oynarken kapanıyor

Legend232sx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim sistemim:
Ryzen 5 5600
GT 1030 2 GB
A320M A-PRO
16x2 3200MHz RAM
420W Markasız PSU

Sistemim bu. Oyun oynarken birden kendini kapatıyor ve kasanın içinden fan sesleri kulakla duyulucak bir farkta artıyor. 20dB iken 45dB falan oluyor fakat sorun şu ki bu sorun çok seyrek yaşanıyor. Bazen bahsettiğim sorun haftada 1 oluyor bazen 2 haftada 1 ve sorunun kaynağını tam anlayamadım. Zaten yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum ama sizce sorun ekran kartında mıdır? Yeni bir ekran kartına geçsem bu sorun geçer mi ya da başka bileşenden mi kaynaklıdır, PSU anakart işlemci vb?

Bu arada sıcaklıklarım. Stabil kapanma anında da gördüm, hep stabil hatta serin bile diyebilirim. Sizce sorun nedir yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar benim sistemim:
Ryzen 5 5600
GT 1030 2 GB
A320M A-PRO
16x2 3200MHz RAM
420W Markasız PSU

Sistemim bu. Oyun oynarken birden kendini kapatıyor ve kasanın içinden fan sesleri kulakla duyulucak bir farkta artıyor. 20dB iken 45dB falan oluyor fakat sorun şu ki bu sorun çok seyrek yaşanıyor. Bazen bahsettiğim sorun haftada 1 oluyor bazen 2 haftada 1 ve sorunun kaynağını tam anlayamadım. Zaten yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum ama sizce sorun ekran kartında mıdır? Yeni bir ekran kartına geçsem bu sorun geçer mi ya da başka bileşenden mi kaynaklıdır, PSU anakart işlemci vb?

Bu arada sıcaklıklarım. Stabil kapanma anında da gördüm, hep stabil hatta serin bile diyebilirim. Sizce sorun nedir yardımcı olur musunuz?
PSU ile alakalı gibi gibi.

1030 ne kadar çekecekki kapansın. Ama olabilir tabii. O işlemciye çok küçük kalmış 1030.. Çok kötü kart o ya.

Bende sorunun GT 1030'un yazılmsal olarak oluşan problerimden olduğnuda düşünüyorum fakat en temizi yeni bir PSU alıp öyle denemek sorun PSU'da ise benim için iyi olur değil ise yeni bir ekran kartı alacağım zaten anakart kaynaklı bir problemde olduğunu düşünmüyorum zira eski işlemcim Ryzen 3 1200'dü aynı problem onda da vardı Ryzen 5 5600'a geçince anakart BIOS Update attım sorun yine devam etti kanaatımca çok büyük bir ihtimal GT 1030 yazılımında bir problem var.

1030 gibi bir karta laf ettirmem. Serin çalışır, aldığı görevi hakkı ile verir. Arkadan gammazlayan PSU olabilir.

1030 gibi bir karta laf ettirmem. Serin çalışır, aldığı görevi hakkı ile verir. Arkadan gammazlayan PSU olabilir.

Cidden şaşırtıcı derecede serin çalışıyor bu arada kasada ekstra hiçbir fan olmamasına rağmen :D FSP 550W PSU almaya düşünüyorum zaten çok rahatsız eden bir sorun değil PC yük altına girince oluyor oda dediğim gibi 2 haftada 1 falan PSU markasız dandik bir şey zaten.

Cidden şaşırtıcı derecede serin çalışıyor bu arada kasada ekstra hiçbir fan olmamasına rağmen :D FSP 550W PSU almaya düşünüyorum zaten çok rahatsız eden bir sorun değil PC yük altına girince oluyor oda dediğim gibi 2 haftada 1 falan PSU markasız dandik bir şey zaten.

O olay benim önceki sistemde de oluyordu hatta bazen PC kilitlenip reset bile atılamıyordu. PSU 6 yıl full çalışınca erimeye başlamış. Onu değiştirdik sıkıntı bitti. Medya ağırlıklı saatlerce takılmak veya ağır oyunlarda yapıyordu benimki.

Geri
Yukarı