GT 1030 sistem vs Pollux APU Pro

Bütçe
3000

D1xonN

Decapat
Daha fazla  
Bugün bir videoya denk geldim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video bu ve FPS değerlerini vs görünce şok oldum, günlerdir kendim 3000TL PC arayışındayım. Sonunda karar kıldığım PC'de bu kadar performans görmemiştim ve ekran kartsız GPU'lu sistemlerdi.

Videodaki PC özellikleri:
AMD A8 9600 mpk 3.1GHz 2MB soket AM4 işlemci.
MSI A320M-A Pro AMD A320 soket AM4 DDR4 3200(oc)MHz mATX Gaming anakart.
Apacer Panther ek. 08g2Z. Gjc 8 GB (1x8 gb) DDR4 3000MHz CL16 Gaming (oyuncu) RAM.
MSI GeForce GT 1030 Aero ITX 2G OC 2 GB GDDR5 64 Bit DX12 GAMING ekran kartı.
Apacer Panther AS340 240GB 550/520 MB/s 2.5" SATA 6Gb/s SSD disk - AP240GAS340g-1.
Hiper zoe 3x120mm Rainbow Gaming ATX kasa.
Hiper PS-50 500W 12cm fan Power Supply.
Eğer bu PC'ye sağlıklı derseniz SSD yükseltip bir de RAM'leri 2x8 yapıp almayı düşünüyorum.

Benim günlerdir tavsiye alıp karar verdiğim PC:
Bununda aynı şekilde RAM'ini 2x8 yapıp SSD'sini farklı alacaktım.

Şimdi sormak istediğim, ikisi de hemen hemen aynı fiyata geliyor ama videodaki PC'nin performansı daha yüksek geldi bana. Siz hangisini tavsiye edersiniz veya videoda bir sıkıntı mı var? Yani ne bileyim PC'yi aldığımda o FPS'lere ulaşamayabilir miyim, cidden çok kararsız kaldım. Yıllar sonra bir bilgisayar alacağım ve verdiğim paraya en performanslısını istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bir videoya denk geldim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video bu ve FPS değerlerini vs görünce şok oldum, günlerdir kendim 3000TL PC arayışındayım. Sonunda karar kıldığım PC'de bu kadar performans görmemiştim ve ekran kartsız GPU'lu sistemlerdi.

Videodaki PC özellikleri:
AMD A8 9600 mpk 3.1GHz 2MB soket AM4 işlemci.
MSI A320M-A Pro AMD A320 soket AM4 DDR4 3200(oc)MHz mATX Gaming anakart.
Apacer Panther ek. 08g2Z. Gjc 8 GB (1x8 gb) DDR4 3000MHz CL16 Gaming (oyuncu) RAM.
MSI GeForce GT 1030 Aero ITX 2G OC 2 GB GDDR5 64 Bit DX12 GAMING ekran kartı.
Apacer Panther AS340 240GB 550/520 MB/s 2.5" SATA 6Gb/s SSD disk - AP240GAS340g-1.
Hiper zoe 3x120mm Rainbow Gaming ATX kasa.
Hiper PS-50 500W 12cm fan Power Supply.
Eğer bu PC'ye sağlıklı derseniz SSD yükseltip bir de RAM'leri 2x8 yapıp almayı düşünüyorum.

Benim günlerdir tavsiye alıp karar verdiğim PC:
Bununda aynı şekilde RAM'ini 2x8 yapıp SSD'sini farklı alacaktım.

Şimdi sormak istediğim, ikisi de hemen hemen aynı fiyata geliyor ama videodaki PC'nin performansı daha yüksek geldi bana. Siz hangisini tavsiye edersiniz veya videoda bir sıkıntı mı var? Yani ne bileyim PC'yi aldığımda o FPS'lere ulaşamayabilir miyim, cidden çok kararsız kaldım. Yıllar sonra bir bilgisayar alacağım ve verdiğim paraya en performanslısını istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
İlk sistem şaibeli ve clickbait bir sistem. Videoyu izledim, CS:GO'da bile 165 FPS göremeyen bir sisteme ''165 FPS'' diye kapak yapıştırmışlar. GTA V videosunda ''en yüksek'' ayarlarda 80 FPS görmesi de aşırı derecede garip geldi. GTX 1050 bile ''en yüksek'' ayarlarda 50-60 FPS'i zorlarken GT 1030'un bu değerleri olması gerçek dışı. İkinci sistem ileriye dönüklük açısından daha iyi duruyor fakat yine de bütçe belirtip yeni bir konu oluşturursanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

APU PRO alın. Ryzen 5 olarak özelleştirmeniz daha iyi olur. Boş verin GT kartı. B550 yapmanız daha iyi olur. Keşke B450M S2H fiyatına B550M S2H getirselermiş ama.

Tabi ki apu hocam. Vga onboard serileri şu an 1030 ile neredeyse aynı fps. Milattan kalma işlemci sistemli bir alet almanın anlamı yok.

Zaten bir süre sonra 1030'u elbet değiştireceksin, yani zorunda kalacaksın, miladı dolmuş bir kat ve zorunlu olarak harcama yapacaksın ileride ve para geçerse eline, en azından yeni bir işlemcide güzel ekran kartı alıp kullanırsın.

Bundaki Vga 11 ise direkt apuyu al. Yani her durumda apuyu al sen.

Son düzenleme:
APU Pro alın. Ryzen 5 olarak özelleştirmeniz daha iyi olur. Boş verin GT kartı. B550 yapmanız daha iyi olur. Keşke B450M S2H fiyatına B550M S2H getirseler miş ama.

Hocam söylediğiniz şeyleri eklersem bütçemi bayağı aşıyorum attığım şekilde sadece RAM'i 2X yapsam da iyi bir sistem olmaz mı sizin söylediğiniz sistemin performans olarak çok bir farkı var mı?
Bir de herkese bir sorum genelde APU söylenmiş acaba APU sistemde de diğer Pc'deki FPS değerlerine yakın FPS'ler alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı