GT 1030 sistemde oyunlarda FPS düşüyor

Kiznaiver

Kilopat
Makaleler
1
Yer
whitechapel
Daha fazla  
Her oyunda olmuyor ama çoğunda böyle. Mesela GTA 5 açtım, oynuyorum, bir sıkıntı yok, 70-80 FPS, biraz oynadıktan sonra FPS düşmesi yaşamaya başlıyorum. Droplar 30-45 değerleri arasında değişiyor. Bu sorun Minecraft'te oyunu açtığımdan itibaren devam ediyor. FPS düşmüyor, 60 sabit ama çok sık drop yiyorum (Chunk 12). Oyunla alakası olduğunu pek düşünmüyorum, işlemci sıcaklığım 75-80'e çıkabiliyor. Termal macununu bir süredir yenilemedim, ya onun yüzünden ya da RAM (GTA 5) 7700 kullanıyor, ondan da olabilir.

Sistem;
  • Ekran kartı: ASUS GT1030 2 GB OC​
  • işlemci: i3-6100 3.7GHz​
  • RAM: 8 GB​
Yazmayı unuttum, disk kullanımım %100 oluyor çoğu zaman. 1 TB HDD kullanıyorum. 350 GB dolu.

@Saint Lucia Test bitti SS'i bıraktım. Daha bir şey yapmama gerek yok galiba değil mi?

1632306082590.png

Neden? Oynadığım oyunlarda düşük-orta ayarlarda oynatıyor 60FPS üzeri. Düşük bütçeye sıfır olarak en iyi alınabilecek ekran kartı bence. Ayrıca sorunum bu değil.

Dostum sen her yazılan mesaja takılma, görmemezlikten gel.
Konuya dönersek, işlemci için macun önerisi yaparız vakti geldiğinde.

@Saint Lucia Test bitti SS'i bıraktım. Daha bir şey yapmama gerek yok galiba değil mi?

Eki Görüntüle 1171026

Kırmızı yani bad sector çıkmaması güzel. Sorunun Windows 10'nun yoğun çalışmasından kaynaklı diski kullanımının yükselmesi sonucu oyunlarda sistemden kaynaklı kasma, drop problemi. Çözümü Windows 10'nu SSD'ye kurman.
Ek çözüm; işlemci sıcaklığını düşürmen. Kasa hava akışı iyi değil ise yeni bir kasa ya da ek fan takviyesi, termal macun değişimi.

Dostum sen her yazılan mesaja takılma, görmemezlikten gel.
Konuya dönersek, işlemci için macun önerisi yaparız vakti geldiğinde.

Kırmızı yani bad sector çıkmaması güzel. Sorunun Windows 10'nun yoğun çalışmasından kaynaklı diski kullanımının yükselmesi sonucu oyunlarda sistemden kaynaklı kasma, drop problemi. Çözümü Windows 10'nu SSD'ye kurman.
Ek çözüm; işlemci sıcaklığını düşürmen. Kasa hava akışı iyi değil ise yeni bir kasa ya da ek fan takviyesi, termal macun değişimi.
Teşekkürler baya bir yardım ettin. Termal macunum var kısa zamanda yenilerim.

Geri
Yukarı