GT 1030 sistemde Valorant düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

mertcan811

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 1030 2GB
Anakart
Gigabyte H61M
İşlemci
İntel Core İ3-3220 3.30Ghz
Merhaba herkese, Valorant'ta düşük FPS alıyorum ortalama 40-60 arası Map'e göre de değişiyor bazen akıcı olsa da bir süre sonra aşırı fazla drop yiyorum bazen oyun takılı kalıyor 5-6 saniye sonra geliyor ölmüş oluyorum. Önceden böyle bir sorun sıkıntı yoktu birden böyle olmaya başladı.
Sistemim eski fakat arkadaşımda da benzer sistem var 180-190 FPS alıyorum dedi bugün her yolu denedim tüm gerekli ayarları yaptım yine olmuyor.

Adsız.png

Değerleri burada görüyorsunuz CPU kullanımı 1266 MHz yazıyor aşağıdaki CPU da ise 2100-2300 arası değişiyor acaba işlemci gücünün yarısını mı kullanıyor öyle bir şey var mı bilmiyorum. İşlemci kullanımını açıp baktığımda ise %100 gözüküyor kullanımı.

İşlemci Intel i3 3220.
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 1030 2 GB.

Merhaba herkese, Valorant'ta düşük FPS alıyorum ortalama 40-60 arası Map'e göre de değişiyor bazen akıcı olsa da bir süre sonra aşırı fazla drop yiyorum bazen oyun takılı kalıyor 5-6 saniye sonra geliyor ölmüş oluyorum. Önceden böyle bir sorun sıkıntı yoktu birden böyle olmaya başladı.
Sistemim eski fakat arkadaşımda da benzer sistem var 180-190 FPS alıyorum dedi bugün her yolu denedim tüm gerekli ayarları yaptım yine olmuyor.

Eki Görüntüle 1983423

Değerleri burada görüyorsunuz CPU kullanımı 1266 MHz yazıyor aşağıdaki CPU da ise 2100-2300 arası değişiyor acaba işlemci gücünün yarısını mı kullanıyor öyle bir şey var mı bilmiyorum. İşlemci kullanımını açıp baktığımda ise %100 gözüküyor kullanımı.

İşlemci Intel i3 3220.
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 1030 2 GB.
Birazdan hocam masan yanacak işlemci termal kısıtlamaya giriyor bence 105 derece nedir cidden sıcaklık çok yüksek

Hocam bende şuan farkettim onu yarın derhal termal macunu yenilicem sonrasında düzelme olurmu sizce ? işlemci kullanım hızı artarmı ?

İşlemcide bir sorun yok ya sa herhangi hir sorun olurdu herhalde? Şuan temizliğini yapıyorum yarında termal macun alıp sürücem yarına kadar termal mscun yerine sürebileceğim alternatif birşey varmı?

Arkadaşlar temizledikten sonra tekrar denedim CPU kullanım hızı 1700 MHz'ye çıktı FPS +40-50 arası yükseldi termali sürünce daha da yükselir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı